Pisma bralcev

Ponedeljek, 17. december 2007, ob 23:42
MIHA
dajte že enkrat razčistit, kdaj se čestita in kdaj se vošči. Vošči se za rojstni dan, novo leto. Čestita se pa za zmage in napredovanja. Ravno danes pa je voditel čestital za rojstni dan.
Nedelja, 16. december 2007, ob 11:48
BORUT
Moram vam pisati,ker mikslim da je vaš radio ok. razen izbor glazbe me moti,ker se mi zdi da je včasih res huda(velika) razlika med zvrstmi glazbe.En komad metal potem pa mal goveje pa malo preveč hrvaške muzike imejte en stil pa bo pomojem bolje... ne zamerit kar tak naprej saj vas poslušamo tudi v ljubljani
Petek, 14. december 2007, ob 19:47
MEšTER
Imel sem priliko poslušat vaš program to popoldne in se mi je zdel kar zanimiv in sproščen ,z lepo in primerno glasbo za ta čas pred prazniki in dobrim vodenjem.
Četrtek, 13. december 2007, ob 14:35
PIJA
Predvsem mi je dan polepšal odgovor, ker ga nisem pričakovala. Lep pozdrav...
Sreda, 12. december 2007, ob 18:31
IVAN SELJAK
Ne razumem Vaše žalosti, ker imamo kamero postavljeno v Idriji. To se bo kmalu zgodilo tudi v Cerknem, čeprav gre povsem za našo investicijo. Spletna kamera na naši strani (verjetno tudi na mnogo drugih resnih straneh) ima smiselno funkcijo v kombinaciji s podatki o vremenu, katere že objavljamo. Kamere na Smučarskem centru Cerkno so socer odlične, za te potrebe pa vendarle neuporabne. Pa tudi sicer postavljanje javnih kamer ni tako majhen problem. Še najmanjši je v investiciji, vse ostalo pa je zahtevnejši zalogaj. Mesto kamere mora biti opremljeno s hitrim prenosom podatkov, kar pa je najpomembnejše, mora biti slika diskretna, brez možnosti prepoznavanja posameznih obrazov. To je to. Pa upam, da bodo prihodnji dnevi prinesli veliiiko nežalostnih dni.
Sreda, 12. december 2007, ob 15:26
PIJA
Zelo žalostno, da je na spletni strani Radia Odmev mogoče videti spletno kamero mesta Idrija! Kaj pa Cerkno, kjer radio vendarle deluje že desetletja? Če tam že ni nobene spletne kamere, jo pa zagotovo imajo na smučišču...
Četrtek, 29. november 2007, ob 00:00
ALENKA, CERKNO
Ali si prebivalci Cerknega res ne zaslužijo več

Dolga leta že živim v tem kraju, zato lahko mirno zatrdim, da se mnogo več govori kot pa naredi. V prejšnjih letih so nam zatrjevali, da smo lahko hvaležni, da imamo veliko tovarno, kjer dobimo dovolj dela in kruha. Ko smo hoteli tudi večje standarde, so se pričele obljube. Politiki so nam obljubili dvorano, v kateri bi se podili naši otroci, v njej pa naj bi se zgodila tudi kakšna javna prireditev. Pa jo imamo? Zdi se mi, da v zadnjih letih o razvoju kraja odločajo le tisti, ki se vanj občasno pripeljejo s traktorji. Verjetno ne bi mogli na prste prešteti vseh investicij, ki jih občina ni nikoli izpeljala, ali pa so obtičale na pol poti: dvorana, doma za upokojence, nakupovalni center, podjetniška cona in še marsikaj. In kaj lahko v resnici ponudimo turistom? Hotel, ki nima ustrezne ponudbe, še posebej, če ni snega - Ravensko jamo, ki je zaprta - Franjo, ki jo je odnesla voda?
Bo tudi knjižnica, v kateri se zbira veliko ljudi, kmalu zaprta?
Mislim, da naÅ¡i otroci ne bodo več ostali v kraju, kar je že dolgo jasno. V Cerknem bodo kmalu le Å¡e uradniki, nekaj osnovnoÅ¡olcev in v glavnem  upokojenci. No ja, pa tudi priseljenci iz drugih držav, ki bodo sedeli za trakovi velike tovarne. Ali se ne bi malo zamislili? 

Torek, 27. november 2007, ob 00:00
POLDE, IDRIJA
IDRIJA - ENA SAMA TRGOVINA

Idrija ima le dobrih 5 tisoč prebivalcev, a ima toliko trgovin kot kakÅ¡eno velemesto. Pred nekaj leti sta obsežen del mesta zasedla dva velika trgovca. To pa ni bilo dovolj. Naslednji se je preselil v MokraÅ¡ko vas. Pravijo, da bo prav na Marofu zrasla Å¡e ena trgovina, zato tam premikajo cesto. Jaz sem mnenja, da stvari, ki bodo na teh policah, Idrijčani ne bomo nikoli pokupili, tudi če nam dajo Å¡tirinajsto plačo. Premalo nas je. P Å¡e veliko avtomobilov imamo, zato se lahko peljemo tudi v Logatec, v Ljubljano ali Å¡e kakÅ¡en kraj. SpoÅ¡tovani občinski možje! Ali ne bi bilo bolje, da bi namesto kakÅ¡ne trgovine zgradili hotel, da bi v mestu lahko ostal vsaj kakÅ¡en avtobus izletnikov? Pa tudi kaÅ¡no drugo investicijo bi se lahko zamislili.Cela Uta je prav porazna. Pa tam blizu je hiÅ¡a, pravijo, da je zaščitena, ker je bila v njej gozdarska Å¡ola. Vsa zaraščena čaka kupca, morda kakÅ¡nega Ljubljančana ali celo Angleža. Tudi parkirati nimaÅ¡ kje. Z novimi trgovinami teh problemov ne bomo reÅ¡ili, saj se dobički prelivajo v večje centre. Pa naj mi nekdo odgovori! 

Ponedeljek, 20. julij 2009, ob 00:00

ODGOVOR DRUGE STRANI

V preteklem tednu smo v dveh prispevkih omenjali problem izgradnje Doma starejših občanov v Žireh. Naša prispevka sta se nanašala predvsem na javno manifestacijo za izgradnjo doma, ki so jo v soboto ob 12. uri organizirali v Žireh. Tokrat smo prejeli tudi mnenje druge strani, ki se je poimenovala kot STRANSKI UDELEŽENCI IN STRANKE, KI TA STATUS ŠE UVELJAVLJAJO.


 


Ena izmed temeljnih človekovih pravic, kateri daje varstvo tudi Ustava RS, je pravica do pravnega sredstva. Po 25. členu Ustave RS je vsakomur zagotovljena pravica do pritožbe ali drugega pravnega sredstva proti odločbam sodišč in drugih državnih organov, organov lokalnih skupnosti in nosilcev javnih pooblastil, s katerimi ti odločajo o njegovih pravicah, dolžnostih ali pravnih interesih.


Prav tako Zakon o graditvi objektov v svojem 62. členu natančneje določa kdo so lahko stranke v postopku izdaje gradbenega dovoljenja. Glede na tako opredeljeno pravico se je pet lastnikov zemljišč, katerih nepremičnine se nahajajo v neposredni bližini načrtovanega objekta Doma za starejše občane v Žireh, želelo aktivno vključevati v postopek zaradi varstva svojih nepremičnin, ki se nahajajo v vplivnem območju zaradi česar imajo tudi status stranskega udeleženca v postopku oziroma tega želijo pridobiti.



Opozorili so na specifiko zemljišča  – padavinske, hudourniÅ¡ke in podtalne vode ter izrazili tudi pomisleke glede bistvenega povečanja velikosti predvidenega objekta.


V danem primeru tako nikakor ni mogoče govoriti o nekakšnem nekompromisnem nasprotovanju gradnje Doma za starejše občane v Žireh. Gre zgolj za izpostavljanje pretečih nevarnosti, ki bi jih povzročale padavinske, hudourniške in podtalne vode, v kolikor bi se gradnja izvajala na način, kot je bilo prvotno predvideno. V PGD projektu in ostalih listinah v spisu namreč ni bilo upoštevano dejansko stanje na terenu, ni bil upoštevan že zgrajeni objekt Petrola, ki je zgrajen na nasutem oz. dvignjenem terenu, zaradi česar se dodatne količine padavinskih voda stekajo na parcele, na katerih namerava investitor graditi. V primeru predvidne gradnje, ki naj bi se izvajala tudi na nasutem terenu, se bodo te odvečne vode zlivale na nepremičnine sosednjih zemljišč. Zaradi tega so se lastniki sosednjih zemljišč po svoji pooblaščenki morali vključevati v postopek ter pojasniti svoje zahteve.


Tudi inštitut za hidrogeologijo in okolje je februarja 2009 izdelal hidrogeološko mnenje, v katerem geolog ugotavlja, da pride na parcelah, na katerih namerava investitor graditi, do zadrževanja vode in poplavljanja ob vsakoletnih maksimalnih padavinah. Vse te odvečne padavinske vode bodo v primeru gradnje objekta Centra starejših ljudi Žiri zalile sosednje objekte.


Glede na navedeno verjetno ni več potrebno utemeljevati potrebnost udeležbe prizadetih lastnikov sosednjih zemljišč in je treba njihove navedbe ocenjevati objektivno ne pa na podlagi zavajajočih predvsem pa neutemeljenih izjav predstavnikov lokalne skupnosti. Prav tako so neresnične navedbe, da bi bilo gradbeno dovoljenje za načrtovani objekt že izdano. Neupravičeno je sedanjo situacijo prevaliti na bremena peščice krajanov ter se na ta način skušati oprati pred javnostjo, s katero se prav tako manipulira z neresničnimi navedbami.


Prav tako velja izpostaviti, da gradnja stanovanjskega objekta v predvideni višini P+3+M ni v skladu z merili iz PUP. V 18. členu PUP je določeno, da je posege v prostor potrebno načrtovati tako, da je njihova urbanistično-arhitektonska podoba usklajena s krajinskimi značilnostmi, z naravno in kulturno dediščino in tipologijo kvalitetne arhitekture. Objekti na tem območju se morajo prilagoditi obstoječim objektom in ureditvam. V neposredni bližini in tudi v vsej bližnji in daljni okolici se nahajajo individualne stanovanjske hiše maksimalne višine P+N+M.




Zaradi tega so edine zahteve stranskih udeležencev kot tudi tistih, ki tega statusa še nimajo, zgolj prilagoditev načrtovanega objekta hidrogeološkemu mnenju z upoštevanjem ustrezne višine oziroma primerne odmaknjenosti načrtovanega objekta od bližnjih stanovanjskih hiš.


Navedeno jasno izkazuje, da udeleženci postopka, kot tudi tisti, ki to še niso, ne nasprotujejo izgradnji objekta na načrtovani lokaciji. Povsem legalno ter življenjsko pa je, da želijo pri tako izrazitih posegih v svoje bližnje okolje, vsaj povedati svoje zahteve ter, s strani ustreznih hidrogeoloških inštitutov, podane pripombe.


Upoštevaje, da se bo predvidena gradnja nahajala v neposredni bližini stanovanjskih hiš vseh prizadetih strank, tudi ne gre zanemariti, da bo zaradi njene izredne višine (pet nadstropij – kar je višje od vseh obstoječih stavb razen cerkve) sedanja celodnevna osončenost stanovanjske hiše sosednjih zemljišč bistveno okrnjena oziroma bo z južne strani popolnoma zasenčena.




V sled podanih okoliščin so vsa izsiljevanja v smeri javnih shodov ter protestov zoper stranke, ki zgolj uveljavljajo svoje ustavne ter zakonske pravice, nezakonita. V kolikor se bodo takšni nedopustni pritiski na te stranke nadaljevali (upoštevaje, da so vzvod le teh zavajajoče ter neresnične navedbe predstavnikov lokalne skupnosti), bodo prizadete stranke zaradi slednjega prisiljene iskati sodno varstvo.




Žiri 14/7-2009




Stranski udeleženci in stranke, ki ta status še uveljavljajo!


V imenu vseh Anton Primožič


 

Petek, 20. marec 2009, ob 00:00
IVAN SELJAK

Včasih me zaradi mnogih obveznosti marsikaj prehiti. Se opravičujem. Sedaj je urejeno. Ivan

Sreda, 10. februar 2010, ob 00:00
Naslov za to je ales.magajne@gmail.com LP, radio
Torek, 09. juni 2009, ob 00:00
RADIO
Glede nove radijske povezave: Vse skupaj je precej zahtevnejÅ¡e kot bi lahko nepoznavalec sklepal. Gre namreč za oblikovanje prve slovenske radijske mreže, ki jo tvorita dva lokalna radijska programa s statusom posebnega pomena. Zakonodaja namreč ne dopušča združevanja radijskih programov, Å¡e manj prevzemanja ali priključevanja, saj bi v tem primeru vse pridobljene radijske frekvence Å¡le v ponoven javni razpis. Radio Odmev in Alpski val bosta vključena v radijsko mrežo 20 ur dnevno, po 4 ure pa bosta oddajala ločen, lokalni program (o tem smo obÅ¡irneje že spregovorili v naÅ¡ih govornih oddajah). Radijska mreža navzven deluje kot nov medij, zato je nujno novo ime. To bo verjetno povzročilo kar nekaj zmede, vendar druge reÅ¡itve zakoni ne poznajo. Ime Primorski val je izbrano po regiji, v kateri se mreža Å¡iri, zato bo tudi mreža dobila status regionalnega programa. Primorski val bosta sprva tvorila dva lokalna programa, ki bosta lahko ločeno kandidirala za pridobivanje novih frekvenc, prav tako pa v mrežo lahko vstopi eden od že obstoječih, nepovezanih, radijskih programov. Ta razvojna politika kratkoročno prinaÅ¡a nekaj racionalizacije, dolgoročno pa tudi zelo jasno vlogo v „digitalni radijski regiji“. O Primorskem valu bomo Å¡e govorili, saj bo najverjetneje stekel že v prihodnjem tednu, po pridobitvi novih radijskih dovoljenj. Ne glede na ime programa in druge formalnosti pa posluÅ¡alci vsebinsko ne bodo prikrajÅ¡ani, saj ne bo izpuščena niti ena dosedanja programska vsebina. Nekatere oddaje bodo postopoma dobile nova imena, potek programa pa novo svežino. In kar je najbolj pomembno – z vami bodo prijazne voditeljice in voditelji, ki jih že poznate, prihajajo pa tudi novi. Ta svet je pač ustvarjen tudi zato, da ga lahko spreminjamo. Ivan Seljak 
Sreda, 05. oktober 2011, ob 00:00
SONJA
test
aviš kva ,bejž ti raj na ene vampe ke u Polževo
Ponedeljek, 03. december 2007, ob 00:00

KDO NAM JE IZBRISAL PRIMORSKO
Spoštovani!
Z ogorčenjem in začudenjem smo prejeli vest, da naj bi se novo nastali pokrajini na Primorskem imenovali:
  1. GoriÅ¡ka  pokrajina    
  2. Istrsko – kraÅ¡ka  pokrajina

Torej, o imenu Primorska niti sledu. Popolnoma izbrisano. In s tem je izbrisana vsebina primorskega naroda v njegovem boju za priključitev k matični domovini, njegova dejanska vrnitev k matični domovini in njegova odločnost, da postane del demokratične države Slovenije.


Sedanji parlament je končno nagradil ponos in žrtve Primorske (Primorska je bila do zdaj vedno pojem neomajnega boja za slovensko identiteto in branik na zahodnih mejah) z največjim priznanjem. Primorski je dodelil državni praznik 15.september-vrnitev Primorske matični domovini. Na teh proslavah, ki jih vlada organizira vsako leto po Primorski se poje primorska himna( niti ena pokrajina do zdaj nima svoje himne). In ime pokrajine, ki ima celo svojo himno in državni praznik, bo zdaj država  enostavno zradirala in nas poslala na smetišče slovenske zgodovine. Edino ime zdajÅ¡njih pokrajin. Smo Primorci res tak nebodijihtreba?


Ime Primorska je za danes živeče Primorce sveta realnost, saj je bilo priborjena s krvjo. (kdor pa hoče živeti v zgodovinski nerealnosti, tega, bratje mu ne branimo).


Ime Primorska je za nas pojem slovenske identitete. Je izraz slovenskega domoljubja. Vse ostalo je politična trgovina. ki pa, sami dobro veste, se v nobenem sistemu še ni obnesla.


Za nas je Goriška pokrajina ostala tam daleč za mejo. Ne bomo je pozabili, saj nam je bila huda mačeha.


 V nas teče kri naÅ¡ih prednikov( in edino to je zgodovinsko dejstvo, ki Å¡teje), kajti Tolminci niso obupali, čeprav so jim GoriÅ¡ki grofje obglavili dvanajst puntarjev; primorski rodoljubi niso odnehali, čeprav so presedeli po več let v ječah goriÅ¡ke pokrajine (Provincia di Gorizia).


Izgleda, da se po žilah predlagateljev izbrisa Primorske pretaka drugačna kri.


Prisiljeni bomo, da vstanemo zoper to politikantsko stališče in se skupaj zavzamemo za ohranitev Primorske. Torej Severna Primorska in Južna Primorska.





Primorska je že večkrat vstala, bo pa še enkrat.


ÄŒezsoča, 19.11.2007                                               
društvo TIGR Primorske
Marjan Bevk, predsednik


 

Četrtek, 01. januar 1970, ob 01:00
iz klepetalnice:

NINA »2010-10-17 18:20:11  

Prav zabavni ste, vročekrvni Cerkljani, moji nekdanji sokrajani, ki ste bili tedaj še v plenicah. Cerkno še kar dobro poznam, vsaj toliko kot pisatelji teh političnih prepričevalnih člankov. Res imate smolo, da pri vas ne najdete župana, ki bil sposoben, z veliko znanja in priljubljenosti. Kavčič, ki je v bistvu nadaljevanje Podobnikov, se v marsikakšni stvari ne znajde preveč, čeprav je govoriti o popolnem nenapredku nepošteno. Pustimo to. Moti me, ker tako slavite morebitno zmago človeka, ki naj bi prinesel dolini blaginjo. Priznati moram, da je njegova „door to door“ politika obrodila sadove in prepričala določene volilce. Po drugi strani pa se morate zavedati, da on ne kandidira zato, da bo v štirih letih kaj bistvenega ukrenil. Kandidira zato, da bo dosegel moč nad tistimi, ki so ga nekoč postavili na določen položaj, kasneje pa odstavili. Tak človek ne bo nikoli našel skupne besede s cerklajnskimi gospodarstveniki, čeprav je nekoč bil del njega. Preveč pričakujete. Kot župan bo najprej zbral svoje somišljenike, ostarele perspektivne športnike in z njimi sanjal o velikih podvigih. Najper jim bo moral plačati za vsestransko pomoč pri volitvah. Za javnost bo nedostopen verjetno aroganten, kar je že pokazal s svojim odnosom do novinarjev Primorskih novic – prebrala sem članek v soboto. In tako dalje. Vsi smo naši bo še obveljalo, vendar boste nekateri bolj, drugi pa manj. To ne pišem zaradi sovraštva do nekoga, pač pa zgolj v razmislek, da ne boste stopili iz dežja pod kap. Jaz s tem ne bom prizadeta. Sedaj pa pljuvajte še po meni.

« Nazaj Stran: 87 Naprej »



Pozabljeno geslo?