Pisma bralcev

Torek, 15. januar 2008, ob 12:01
MARE
Odkar Janez Podobnik ni več župan občine Cerkno, je na tem mestu že vsa leta njegov strankarski kolega Jurij Kavčič. In bodimo odkriti: kaj se v Cerknem dogaja zadnja leta? Nič. Pred leti so obnovili sedanjo občinsko stavbo, kar je v redu, v njej je prostore dobila tudi pošta. Obnovili so stavbo muzeja, kjer je prostore našla glasbena šola, nekoliko so uredili zdravstveni dom.
Sicer se v Cerknem, ki ga tako opevajo, kakšno turistično središče da to je, ne dogaja nič. Zimski turizem »cveti«, a se ponudba (ki jo vrhunsko izvajajo izključno delavci hotela in smučišča), tu tudi konča.
Slavna neandertalčeva piščal, ki jo tako radi omenjajo, je v cerkljanskem muzeju shranjena v spodnjem predalu ene od pisalnih miz v pisarni vodje muzeja (govorim seveda o kopiji, original je shranjen v Ljubljani).
Bolnišnico Franja je nesrečno odneslo neurje leta 2007, kaj torej še ostane?
Ravenska jama z aragonitnimi ježki?
Divje babe?
Laufarija, ta pijanska procesija, ki je tako ali tako zanimiva zgolj za nekaj osamljenih domačinov?
Teniška igrišča, ki jih bo vsak čas prerasla trava?
Športna dvorana, ki jo obljubljajo že desetletje (poglejte občino Gorenja vas-Poljane, denimo, kako hitro so zgradili dvorano z osvetljenim zunanjim igriščem)?
Važno, da imamo Turistično-informacijski center. Tam izveste vse o stvareh, ki se jih v Cerknem ne da videti.
Mislim, da je čas, da ljudje (volivci) spoznajo, da gre občinska politika v napačno smer. Prireditev tako rekoč ni (z izjemo dvodnevne veselice poleti), vse, kar se dogaja, se dogaja zaradi interesov društev. Jazz Cerkno, koncerti Pihalnega orkestra Eta, ulična gledališča, dogajanje v CMAK-u, nekatere šolske prireditve itd.
Tudi športne dejavnosti se izvajajo zgolj zaradi ljubezni do posameznih športov, a o uspehih, ki jih dosegajo cerkljanski športniki, in tem ni malo, zaposleni na občini ne vedo ničesar. Če bi, potem bi se gradila ali vsaj obnavljala obstoječa infrastruktura, društva bi dobila sredstva za obstoj.
Mislim, da je nastopil čas, ko si morajo vodilni pogledati v oči, pomesti pred lastnim pragom, spoznati, da jim je zmanjkalo idej ali pa so preprosto nesposobni. Občina rabi na čelu sposobne, zanesljive, iznajdljive, zainteresirane ljudi. In dokler jih ne bo, bodo mladi še naprej odhajali drugam, kot je to napisal že nekdo pred mano.
In po vsem napisanem zdaj še bolj trdno verjamem, da za zaplete okoli knjižnice in zdaj še odvažanja odpadkov nikakor ni kriva samo idrijska občina.
Pa nisem Idrijčan, da ne bo pomote!
Ponedeljek, 14. januar 2008, ob 19:17
TOMI
ja, še več takih dni kot je bil v soboto. vsa ta elektronika in različne naprave. res smo izvedeli vse o ustvarjanju programa, od studia, tehnike, skoraj vsake naprave posebej. pa stari arhiv plošč na katerega ste res lahko ponosni oz. kakor je rekel Matjaž - je pravi zaklad. še tako naprej želim vsem skupaj. res zanimivo dopoldne. mi sploh ni žal, da sem si vzel čas dopoldne in vas obiskal. lep pozdrav!
Sreda, 09. januar 2008, ob 20:47
METKA
Moram vas pohvaliti, saj ste se takoj odzvali na mojo prošnjo glede posnetka. Ste super, kljub nekaterim kritikam, ki jih na vaš račun dobivate. Jaz bi vas vse po vrsti pohvalila, saj vas odlikuje izjemna prijaznost ( od direktorja naprej). Bodite taki še naprej.
Lp Metka
Sreda, 09. januar 2008, ob 18:20
MEšTER
Tudi jaz se strinjam , da je trenutni glasbeni izbor odličen.Dodal bi pa še ,da je res zadnji čas , da se polemika okrog Maje konča,ker je in deluje zelo profesionalno .
Sreda, 09. januar 2008, ob 10:20
SE POPOLNOMA STRINJAM! Pustite Majo že enkrat pr gmah, ka je praktično edina, ki obvlada svoj posel na tem radiu.
Sreda, 09. januar 2008, ob 10:13
Kar se Maje Filipič tiče mislim, da je daleč najboljša med novinarkami radia Odmev. Ne vem, zakaj nekateri vedno iščete oz. vidite samo napake. Sicer jaz temu ne bi rekla napaka ampak vendar...nekateri ljudje pač ne razumejo oz. nočejo razumet heca. Poglejte raje druge zaposlene na radiu - nočem kritizirat določenih. Maja, le takoj naprej!!!!
Sreda, 09. januar 2008, ob 10:04
se strinjam!!! Maja pa Gregor sta ena redkih ki vnašata malo popestritve v načeloma resen program. Hvala bogu za take!!
Sreda, 09. januar 2008, ob 10:01
DUšAN
Hvala bogu, da voditelji poskušajo biti tudi duhoviti, naj bo še več tega.
Sreda, 09. januar 2008, ob 09:48
Gašper, še ena zate: veš kako se reče moškemu, ki butasto gleda v kuhinji? Da je v drobnem razkoraku s pametjo:) Le zasmej se malo noo:)
Sreda, 09. januar 2008, ob 08:59
MAJA FILIPIč
Hvala.
Sreda, 09. januar 2008, ob 08:40
GAšPER
ga.Maja včeraj tisto o umazanih spodnjih hlačkah ,danes pa o predjamskem gradu.Kako okusno
Sreda, 09. januar 2008, ob 06:48
MATJAž KOSMAč
Oddaja Mladi val v kateri smo gostili OÅ  Rovte je dodana na stran pod rubriko POSNETKI ODDAJ. lp
Sreda, 09. januar 2008, ob 06:37
METKA
Kdaj bo možno med posnetki oddaj dobiti posnetek o obisku OŠ Rovte na radiu Odmev?
Oddaja je bila 12.12.2007.
Lp Metka
Torek, 08. januar 2008, ob 18:07
JURE
Mene pa zanima, če je možno, da bi bili kje posnetki vsakodnevnih opoldanskih oglasov?
Čez dan jih nikakor ne morem poslušati in vem, da nisem edini. Pri vsej ti tehnologiji to verjetno ne bi bil problem saj že imate tak dostop do nekaterih oddaj!?
LP
Torek, 08. januar 2008, ob 10:48
DUšAN
Radio Odmev je v redu, predvsem je zelo dobro to, da je očitno, da ne stojijo na mestu, ampak se stalno trudijo še izboljšati svoj program. So seveda pomankljivosti, ki jih opaziš, če dnevno spremljaš program, kot naprimer nekatere slabše moderatorke, ali pa občasno ponavljanje glasbe, sicer pa splošna ocena; zelo dobro. In pohvalno, da tudi voditeljice, kot npr. Maja Filipič, opozarjajo poslušalce naj bodo bolj izvirni pri svojih glasbenih željah, ker si res želijo eno in isto.
Sicer pa; le tako naprej, mi vas opazujemo oz. poslušamo:)
« Nazaj Stran: 84 Naprej »



Pozabljeno geslo?