Pisma bralcev
Četrtek, 17. januar 2008, ob 15:34
JEST
Franc; mnogo nas ve kakÅ¡nega župana imamo, Äe strnem; neodloÄen, neaktiven, nesposoben zastopati staliÅ¡Äa svoje obÄine, govori drugo kot misli, saj se skriva za odloÄitvami cerkljanskega sveta, v katerem pa ima veÄino prav njegova stranka,izogiba se javnih sooÄenj (Val 202), ko že pride na sooÄenje (vÄeraj na Radiu odmev) govori kot megla, ne pove niÄ oziroma mu je glavni cilj da izpade Äimmanj odgovoren za vse, oziroma odgovornost prelaga na cerkljanski svet.
Četrtek, 17. januar 2008, ob 08:28
SANDI...
BRAVO!, za dopoldansko glasbo tega tedna!
Četrtek, 17. januar 2008, ob 06:26
KLIN
Zdi se mi , da obÄani cerkljanske obÄine vendarle poÄasi spoznavajo svojega župana,Äeprav žal že malo pozno,da so ga same besede in obljube ,kaj veÄ od tega pa ni.
Četrtek, 17. januar 2008, ob 06:17
MATEJ
ÄŒas je da se zaÄne urejati samo Cerkno tisto kar je napisal ta prav Cerkljan tistih 13 toÄk je prav zares prava sramota Cerknega
Četrtek, 17. januar 2008, ob 00:25
LAVRA
Gospod Rupnik. VaÅ¡e pisanje in kritika sta presegla vse meje dobrega okusa. Z ozirom na pravila lepega bontona priÄakujem, da se boste gospe Metki Rupnik opraviÄili. Ni prav, da kritiziramo kar vse povprek. Sem že kar nekaj let na tem svetu, zato tudi že dolgo zvesto posluÅ¡am Radio Odmev. Tudi sama bi kdaj pa kdaj imela kakÅ¡no pripombo. Ne, da napak ni. Pa vendar, kdor dela, se lahko tudi moti. Ali ni tako? Kar pa ste Vi napisali, g. Rupnik, je podobno pljuvanju po vsem, kar na poÄez. To pa ni prav. Sama se priÅ¡tevam med tiste ljudi, ki znamo presoditi, kdo in kaj nas lahko prizadene. Pomembno je iz katerih ust pride povedano. Tako me je nekoÄ pouÄil starejÅ¡i, uglajen in spoÅ¡tovan gospod. Tega naÄela se držim tudi sama, zato me ne prizadene vsaka žalitev ali kritika. Gospa Metka, svetujem Vam, da ob tej zadevi tudi Vi tako razmiÅ¡ljate. Pa lep pozdrav.
Sreda, 16. januar 2008, ob 21:50
Ce prav razumem,je 13 tistih, ki imajo gor zemljo.Za tiste obcina izvaja tako velik projekt. Ali mi kdo lahko odgovori, kaj bomo meÅ¡Äani oz. tisti, ki nimako gor zemlje imeli od tega. Od vecnamenske dvorane, avtobusne postaje, lepo urejenih poti po Cerknem, pa Å¡e kaj bi se naÅ¡lo, pa bi imeli vsi, tudi vi iz vasi.Zanimivo pa je tudi, da so po skritih grapah obdelane Å¡karpe z kamenjem, v Cerknem pa je dobra že vsaka zidgradovska Å¡karpa.Temu bi lahko rekli kar diskriminacija.Pa Å¡e naravne katastrofe- Ko greÅ¡ malo naokoli, vidiÅ¡ skoraj vsakic kje kakÅ¡no novo pot,cesto.Poti delate križem, kražem.Plazovi pa se vam maÅ¡cujejo.Nevem, ali to delate kar po svoji pameti, ali vam to dovoli stroka.Å koda pa je potem problem obcine.Opravicujem se vsem na vasi, ce je to izpadlo kot napad na vas, ampak tako gledajo oÄi MeÅ¡Äana.
Sreda, 16. januar 2008, ob 17:46
MIšKO
Zakaj je pa Milan prizadet?:)
Sreda, 16. januar 2008, ob 17:40
MARKO
Sreda, 16. januar 2008, ob 17:33
MILAN
SpoÅ¡tovani gospod Rupnik!Ne morem se strinjati z vaÅ¡im grobim napadom na sposobnosti odgovorne urednice.Kot dolgoletni posluÅ¡alec radija,ste tako kot jaz,sliÅ¡al že veliko prispevkov,ki jih je omenjena pripravila.PrepriÄan sem,da je bila veÄina teh na zelo visokem nivoju.DanaÅ¡nje teme sicer nisem sliÅ¡al v celoti,strinjam pa se z voditeljico,da je imela za tako sooÄenje premalo Äasa.VpraÅ¡anja so bila res malo daljÅ¡a.Res pa je tudi to,da je z vpraÅ¡anjem razložila srž problem,ki ga je lahko razumel tudi posluÅ¡alec,ki s problematiko ni ali je malo seznanjen.
Upam g.Rupnik, da se pri poslušanju tako
resne tematike niste osredotoÄil samo na Å¡topanje in deklasacjo voditeljice, ampak
ste problem zaznali tako ,kot ga zaznavamo mi,ki smo prizadeti.Lep pozdrav Milan
Sreda, 16. januar 2008, ob 17:14
SpoÅ¡tovana ga.Rupnik! ÄŒe že, sem priÄakoval iz vaÅ¡e strani dobro argumentiran in predvsem ne užaljen odziv. Vendar pa ste s svojim odzivom samo potrdili ravno to, o Äemer sem pisal. Veliko besed, o poanti pa bolj malo sluha. In ravno v tem tiÄi problem. ÄŒe želite tematiko podajati najÅ¡irÅ¡i publiki, mislim, da bi jo bilo potrebno podati v vsem razumljivem jeziku, predvsem pa kratko in jedrnato, kar pa pri vas nikakor (skozi vso vaÅ¡o radijsko zgodovino lahko trdim) ne velja. In to ste dokazali tudi s pismom. Mislim, da bi mi to potrdil prav vsak posluÅ¡alec, pa naj bo to delaven kmet ali doktor znanosti, delavec v mediju, novinar ali popoln laik. Prosim pa, da to sprejmete kot konstruktivno kritiko vaÅ¡ega dela in ne oseben napad na vaÅ¡ trud-sem prepriÄan, da skrivate Å¡e veliko rezeve.
S spoštovanjem, Ivan Rupnik
Sreda, 16. januar 2008, ob 16:12
METKA RUPNIK
Spoštovani g.Ivan Rupnik!
Prebrala sem vaÅ¡i mnenji glede mojega vodenja danaÅ¡nje Aktualne teme in prav je, da osvetlim tudi svoj delÄek te zgodbe. Osrednja vrednost oddaje, tako menim, je bila, da sem za isto mizo uspela povabiti sogovornike, ki se pri reÅ¡evanju pereÄih skupnih vpraÅ¡anj oÄitno ne sreÄujejo ravno pogosto. To minuli teden ob neki sorodni temi s Cerkljanskega ni uspelo niti nacionalnemu radiu, ki ima zaposlenih vrsto bolj profesionalnih novinarjev in urednikov.
V oddaji smo vsem trem sogovornikom dali možnost, da predstavijo svoja staliÅ¡Äa izÄrpno in argumentirano in jih pred mikrofonom tudi sooÄijo, posluÅ¡alci pa so tako dobili vsestransko osvetljeno informacijo iz prve roke. Menim, da je to osnovno poslanstvo oddaja tudi izpolnila, kljub nesposobnosti, ki jo oÄitate voditeljici. Žal (ali pa k sreÄi) je radio medij, ki omogoÄa in zahteva kar najhitrejÅ¡o uvrstitev doloÄene aktualne vsebine v program. Tokrat se je bilo dejansko potrebno dogovoriti Äez noÄ, saj je bilo urnik treh mož-sogovornikov, zelo težko uskladiti. Menim, da je oddaja prinesla dovolj izÄrpno in vsestransko informacijo o obeh problemih, ki smo jih odprli, da si je zaslužila uvrstitev v danaÅ¡nji radijski program. Naj dejstvo, da imam poleg te oddaje Å¡e vrsto drugih programskih obveznosti (v povpreÄju pripravim vsaj po eno novico na dan in Å¡est stalnih oddaj na teden), ne zveni zgolj kot opraviÄilo.
VaÅ¡e kritike glede dolžine in nerazumljivosti mojih vpraÅ¡anj, ki sem jih v oddaji postavljala sogovornikom, sem vzela zelo resno. V prihodnje se bom potrudila, da ne bom veÄ v sramoto naÅ¡i radijski postaji, kot ste zapisali.
In, mimogrede, Å¡e o naÅ¡em drugem novinarskem kadru. Vse sposobne novinarske in voditeljske moÄi Radia Odmev, ki jih omenjate, sem za ta dela veÄinoma izobraževala sama. In kot mentorica sem lahko le vesela, da so se neÄesa nauÄili, znanje pa nadgradili s svojimi lastnimi sposobnostmi, prizadevnostjo in delom. Prav je, da uÄenec prerase uÄitelja.
Sama pa se bom potrudila, da bom v prihodnje presegla najnižjo tolerirano mero dobre voditeljice.
S spoštovanjem, Metka Rupnik.
Sreda, 16. januar 2008, ob 15:01
Vsak urednik, ki opravlja svoje delo profesionalno, bi si definitivno raje vzel kak dan veÄ Äasa in se pripravil tako kot je treba, kot pa da bi na horuk in predvsem Äez noÄ, kot je navedeno spodaj ustvaril nekaj, samo zato, da nekaj bo. Zahteve imate lahko visoke, vendar to ne pomeni, da jih nekateri (v tem primeru Metka) izpolnjuje. DrugaÄe je lahko Äudovita oseba, vendar kar se tiÄe voditeljskega dela pa mislim, da zelo odstopa od najnižje tolerirane mere dobrega voditelja. In vsem dobrih stvarem nsavkljub Å¡e vedno ne pomeni, da mora postavljati 3-4 minutna vpraÅ¡anja gostom-vpraÅ¡anja so vedno kratka in jedrnata, samo tako tudi dobiÅ¡ željene odgovore, ker ni Äasa ali izgovorov za sprenevedanje. Kot pa sem napisal-imate tudi drug kader, ki je sposoben dosti bolje opraviti tako delo in Å¡e zadnjiÄ-to se ni zgodilo samo danes-se dogaja že odkar pomnim.
S spoštovanjem, Ivan Rupnik
Sreda, 16. januar 2008, ob 14:16
MARE
Se podpiÅ¡em, g. Rupnik. In ga. Metka Rupnik to poÄne že od nekdaj.
Sreda, 16. januar 2008, ob 12:10
MARE
Torek, 15. januar 2008, ob 21:51
TA PRAV CERKLJAN
3.)Delovni Äas lekarne kot da jo nebi imeli med vikendi moraÅ¡ imeti doma pravo zalogo zdravil bi blo lahko uvedeno vsaj nekaj urno dežurstvo
4.)Dežurni zdravnik v Cerknem
4.)V Celem Cerknem premoremo samo en bankomat ki pa je kar pogosto prazen zlasti med vikendi popoldan obvezno moraš imeti malo zaloge z gotovino
POŠLJITE SVOJE PISMO
Za pošiljanje pisma se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!