Pisma bralcev

Četrtek, 17. januar 2008, ob 15:34
JEST
Franc; mnogo nas ve kakšnega župana imamo, če strnem; neodločen, neaktiven, nesposoben zastopati stališča svoje občine, govori drugo kot misli, saj se skriva za odločitvami cerkljanskega sveta, v katerem pa ima večino prav njegova stranka,izogiba se javnih soočenj (Val 202), ko že pride na soočenje (včeraj na Radiu odmev) govori kot megla, ne pove nič oziroma mu je glavni cilj da izpade čimmanj odgovoren za vse, oziroma odgovornost prelaga na cerkljanski svet.
Četrtek, 17. januar 2008, ob 08:28
SANDI...
BRAVO!, za dopoldansko glasbo tega tedna!
Četrtek, 17. januar 2008, ob 06:26
KLIN
Zdi se mi , da občani cerkljanske občine vendarle počasi spoznavajo svojega župana,čeprav žal že malo pozno,da so ga same besede in obljube ,kaj več od tega pa ni.
Četrtek, 17. januar 2008, ob 06:17
MATEJ
Čas je da se začne urejati samo Cerkno tisto kar je napisal ta prav Cerkljan tistih 13 točk je prav zares prava sramota Cerknega
Četrtek, 17. januar 2008, ob 00:25
LAVRA
Gospod Rupnik. Vaše pisanje in kritika sta presegla vse meje dobrega okusa. Z ozirom na pravila lepega bontona pričakujem, da se boste gospe Metki Rupnik opravičili. Ni prav, da kritiziramo kar vse povprek. Sem že kar nekaj let na tem svetu, zato tudi že dolgo zvesto poslušam Radio Odmev. Tudi sama bi kdaj pa kdaj imela kakšno pripombo. Ne, da napak ni. Pa vendar, kdor dela, se lahko tudi moti. Ali ni tako? Kar pa ste Vi napisali, g. Rupnik, je podobno pljuvanju po vsem, kar na počez. To pa ni prav. Sama se prištevam med tiste ljudi, ki znamo presoditi, kdo in kaj nas lahko prizadene. Pomembno je iz katerih ust pride povedano. Tako me je nekoč poučil starejši, uglajen in spoštovan gospod. Tega načela se držim tudi sama, zato me ne prizadene vsaka žalitev ali kritika. Gospa Metka, svetujem Vam, da ob tej zadevi tudi Vi tako razmišljate. Pa lep pozdrav.
Sreda, 16. januar 2008, ob 21:50
Ce prav razumem,je 13 tistih, ki imajo gor zemljo.Za tiste obcina izvaja tako velik projekt. Ali mi kdo lahko odgovori, kaj bomo meščani oz. tisti, ki nimako gor zemlje imeli od tega. Od vecnamenske dvorane, avtobusne postaje, lepo urejenih poti po Cerknem, pa še kaj bi se našlo, pa bi imeli vsi, tudi vi iz vasi.Zanimivo pa je tudi, da so po skritih grapah obdelane škarpe z kamenjem, v Cerknem pa je dobra že vsaka zidgradovska škarpa.Temu bi lahko rekli kar diskriminacija.Pa še naravne katastrofe- Ko greš malo naokoli, vidiš skoraj vsakic kje kakšno novo pot,cesto.Poti delate križem, kražem.Plazovi pa se vam mašcujejo.Nevem, ali to delate kar po svoji pameti, ali vam to dovoli stroka.Škoda pa je potem problem obcine.Opravicujem se vsem na vasi, ce je to izpadlo kot napad na vas, ampak tako gledajo oči Meščana.
Sreda, 16. januar 2008, ob 17:46
MIšKO
Zakaj je pa Milan prizadet?:)
Sreda, 16. januar 2008, ob 17:40
MARKO
Se strinjam z Milanom!
Sreda, 16. januar 2008, ob 17:33
MILAN
Spoštovani gospod Rupnik!Ne morem se strinjati z vašim grobim napadom na sposobnosti odgovorne urednice.Kot dolgoletni poslušalec radija,ste tako kot jaz,slišal že veliko prispevkov,ki jih je omenjena pripravila.Prepričan sem,da je bila večina teh na zelo visokem nivoju.Današnje teme sicer nisem slišal v celoti,strinjam pa se z voditeljico,da je imela za tako soočenje premalo časa.Vprašanja so bila res malo daljša.Res pa je tudi to,da je z vprašanjem razložila srž problem,ki ga je lahko razumel tudi poslušalec,ki s problematiko ni ali je malo seznanjen.
Upam g.Rupnik, da se pri poslušanju tako
resne tematike niste osredotočil samo na štopanje in deklasacjo voditeljice, ampak
ste problem zaznali tako ,kot ga zaznavamo mi,ki smo prizadeti.Lep pozdrav Milan
Sreda, 16. januar 2008, ob 17:14
Spoštovana ga.Rupnik! Če že, sem pričakoval iz vaše strani dobro argumentiran in predvsem ne užaljen odziv. Vendar pa ste s svojim odzivom samo potrdili ravno to, o čemer sem pisal. Veliko besed, o poanti pa bolj malo sluha. In ravno v tem tiči problem. Če želite tematiko podajati najširši publiki, mislim, da bi jo bilo potrebno podati v vsem razumljivem jeziku, predvsem pa kratko in jedrnato, kar pa pri vas nikakor (skozi vso vašo radijsko zgodovino lahko trdim) ne velja. In to ste dokazali tudi s pismom. Mislim, da bi mi to potrdil prav vsak poslušalec, pa naj bo to delaven kmet ali doktor znanosti, delavec v mediju, novinar ali popoln laik. Prosim pa, da to sprejmete kot konstruktivno kritiko vašega dela in ne oseben napad na vaš trud-sem prepričan, da skrivate še veliko rezeve.
S spoštovanjem, Ivan Rupnik

Sreda, 16. januar 2008, ob 16:12
METKA RUPNIK
Spoštovani g.Ivan Rupnik!
Prebrala sem vaši mnenji glede mojega vodenja današnje Aktualne teme in prav je, da osvetlim tudi svoj delček te zgodbe. Osrednja vrednost oddaje, tako menim, je bila, da sem za isto mizo uspela povabiti sogovornike, ki se pri reševanju perečih skupnih vprašanj očitno ne srečujejo ravno pogosto. To minuli teden ob neki sorodni temi s Cerkljanskega ni uspelo niti nacionalnemu radiu, ki ima zaposlenih vrsto bolj profesionalnih novinarjev in urednikov.
V oddaji smo vsem trem sogovornikom dali možnost, da predstavijo svoja stališča izčrpno in argumentirano in jih pred mikrofonom tudi soočijo, poslušalci pa so tako dobili vsestransko osvetljeno informacijo iz prve roke. Menim, da je to osnovno poslanstvo oddaja tudi izpolnila, kljub nesposobnosti, ki jo očitate voditeljici. Žal (ali pa k sreči) je radio medij, ki omogoča in zahteva kar najhitrejšo uvrstitev določene aktualne vsebine v program. Tokrat se je bilo dejansko potrebno dogovoriti čez noč, saj je bilo urnik treh mož-sogovornikov, zelo težko uskladiti. Menim, da je oddaja prinesla dovolj izčrpno in vsestransko informacijo o obeh problemih, ki smo jih odprli, da si je zaslužila uvrstitev v današnji radijski program. Naj dejstvo, da imam poleg te oddaje še vrsto drugih programskih obveznosti (v povprečju pripravim vsaj po eno novico na dan in šest stalnih oddaj na teden), ne zveni zgolj kot opravičilo.
Vaše kritike glede dolžine in nerazumljivosti mojih vprašanj, ki sem jih v oddaji postavljala sogovornikom, sem vzela zelo resno. V prihodnje se bom potrudila, da ne bom več v sramoto naši radijski postaji, kot ste zapisali.
In, mimogrede, še o našem drugem novinarskem kadru. Vse sposobne novinarske in voditeljske moči Radia Odmev, ki jih omenjate, sem za ta dela večinoma izobraževala sama. In kot mentorica sem lahko le vesela, da so se nečesa naučili, znanje pa nadgradili s svojimi lastnimi sposobnostmi, prizadevnostjo in delom. Prav je, da učenec prerase učitelja.
Sama pa se bom potrudila, da bom v prihodnje presegla najnižjo tolerirano mero dobre voditeljice.

S spoštovanjem, Metka Rupnik.
Sreda, 16. januar 2008, ob 15:01
Vsak urednik, ki opravlja svoje delo profesionalno, bi si definitivno raje vzel kak dan več časa in se pripravil tako kot je treba, kot pa da bi na horuk in predvsem čez noč, kot je navedeno spodaj ustvaril nekaj, samo zato, da nekaj bo. Zahteve imate lahko visoke, vendar to ne pomeni, da jih nekateri (v tem primeru Metka) izpolnjuje. Drugače je lahko čudovita oseba, vendar kar se tiče voditeljskega dela pa mislim, da zelo odstopa od najnižje tolerirane mere dobrega voditelja. In vsem dobrih stvarem nsavkljub še vedno ne pomeni, da mora postavljati 3-4 minutna vprašanja gostom-vprašanja so vedno kratka in jedrnata, samo tako tudi dobiš željene odgovore, ker ni časa ali izgovorov za sprenevedanje. Kot pa sem napisal-imate tudi drug kader, ki je sposoben dosti bolje opraviti tako delo in še zadnjič-to se ni zgodilo samo danes-se dogaja že odkar pomnim.
S spoštovanjem, Ivan Rupnik
Sreda, 16. januar 2008, ob 14:16
MARE
Se podpišem, g. Rupnik. In ga. Metka Rupnik to počne že od nekdaj.
Sreda, 16. januar 2008, ob 12:10
MARE
In teh je 13.
Torek, 15. januar 2008, ob 21:51
TA PRAV CERKLJAN
3.)Delovni čas lekarne kot da jo nebi imeli med vikendi moraš imeti doma pravo zalogo zdravil bi blo lahko uvedeno vsaj nekaj urno dežurstvo
4.)Dežurni zdravnik v Cerknem
4.)V Celem Cerknem premoremo samo en bankomat ki pa je kar pogosto prazen zlasti med vikendi popoldan obvezno moraš imeti malo zaloge z gotovino
« Nazaj Stran: 83 Naprej »



Pozabljeno geslo?