Pisma bralcev
Torek, 17. juni 2008, ob 20:11SPITFIRE
POSLUšALC
GEA
DEJAN
SCOOTER
Mimogrede, hvala za super zabavo...
Drugo leto spet?
LP, Tjaša
OBER
POSLUšALC
POSLUšALC
Ali pa bi lahko uvedli novo oddajo, kjer bi podobno kot v Klepetu ob glasbi gostili znane in zanimive ljudi, le da ti ne bi bili iz sveta glasbe, ampak iz drugih podroÄij, naprimer Tv in Ra voditelji, igralci, režiserji, Å¡portniki, književniki...
Lep pozdrav
MOJCA
Pa še pohvale Gregorju Maverju za ponedeljkova jutra.
IVAN SELJAK
DANILO ÄŒELIK
Nemirna noÄ za cerkljane in razprtije med gasilci
Ker se sam javno dovolj izpostavljam mi tudi sedaj ni težko napisati svojega imena in priimka. V enemu od komentarjev pod Älankom(Gasilc)sem svojemnenje na omenjno napisal. Tukaj pa bi rad izpostavil pisanje g. Seljaka, ki je napisal ...paÄ pa v dejstvu, da ste mnogi, ki ste bili nekoÄ kot rit in hlaÄe, med seboj sprti do onemoglosti. Osebno spremljam delo cerkljanskih gasilcev in ni dobro, da se sedaj sprenevedate... in UroÅ¡a ki meni ...Kako se kaj zastopijo g. ÄŒuk & Co, ter g. MoÄnik & Co? Verjetno res super, ja. Sta oba Älana PGD Cerkno odnos pa ni ravno cvetoÄ... . Sam sem med temi co. in ne vem za nobene spor. Z novim poveljnikom Stankom MoÄnik ne komuniciramo prav niÄ drugaÄe kot smo pred izvolitvijo. Že isti dan in Å¡e mnogo dni od takrat naprej smo se pogovarjali o aktualnih projektih in temah, ki so nujne, da delo med gasilci napreduje. MogoÄe kdo meni, da smo s kom sprti ali da smo proti nekomu. Vse to je plod domiÅ¡ljije ali neinteresa za pogovor. ÄŒe se kdo poÄuti tako, naj se mirne vesti oglasi in bomo tudi ta problem, kot že neÅ¡teto problemov, reÅ¡ili skupaj . O emocijah nekaterih zaradi sobotne noÄi pa samo to. ÄŒe si ne kriv in ne dolžen zaradi neÄesa izpostavljen, je normalno da se braniÅ¡. Nekateri gasilci smo bili s strani obÄanov v nedeljskem jutru paÄ veÄkrat klicani, kaj smo ponoÄi poÄeli in tako je takoj slaba volja. Izjav v tem stilu ...DrgaÄ sm pa Å¡liÅ¡ew de sa Å¡e ma sprobwal gasilci..., ki so tudi med komentarji na vaÅ¡i strani, se ni manjkalo. Potem mogoÄe Å¡e malce nerodno zapisan Älanek in rezultat je tak. Tudi mi smo samo ljudje. Moj namen ni, da bi kogarkoli obtoževal, ne g. Seljaka, ki je novico zapisal, ne župana ker se ni oz. se je opraviÄil, ker se je sistem za katerega odgovornost nosi, pokvaril. Moj namen je, da opozarjam na probleme, ki so potrebni reÅ¡evanja. Med nami gasilci je veliko zagnanih ljudi, ki so pripravljeni v prostem Äasu pomagati in reÅ¡evati take probleme. V pretklosti smo se bolj ali manj javno tudi ponujali za razliÄne pomoÄi, zakaj nismo bili usliÅ¡ani pa naj presodi vsak zase. To je moj poizkus, da se nekatere stvari paÄ prikaže v pravi luÄi, Äe menite da imam tudi nasprotno stran, pa jo najdite in povpraÅ¡ajte kaj je res in kaj ne. Z gasilskim pozdravom NA POMOÄŒ !
RADIO ODMEV
NOGOMET V IDRIJI
NOGOMET - AKTUALNO
K temu pisanju nas je spodbudilo dejstvo oziroma ugotovitev, da je v NK Idrija nekaj hudo narobe, oziroma Äe smo bolj natanÄni – “s sedanjo vodilno garnituroâ€.
Vprašati se je potrebno za kakšne interese dela ta uprava in ali so ti interesi povezani s klubom in dobrim igranjem nogometa in uvrstitvijo v višjo ligo, ali jim je to šele druga prioriteta, skozi katero pa spretno “krmarijo†za lastne interese.
PA GREMO KAR LEPO PO VRSTI:
- Že pred izvolitvijo novega predsednika je potekalo agitiranje in napeljevanje igralcev k temu koga naj volijo za predsednika.
- NovopeÄena uprava, natanÄneje trije Älani od skupaj osmih, je sredi sezone vehementno zamenjala dolgoletnega trenerja Älanov, g. Freliha, z obrazložitvijo, ki se ji lahko smejijo Å¡e v vrtcu (poraz v Sežani). Lepo vas prosimo, ali smo Barcelona, da lahko že en poraz odnese trenerja in to trenerja, ki že leta in leta žrtvuje svoj prosti Äas in se z duÅ¡o in telesom posveÄa vzgoji nogometaÅ¡ev. Javnosti bi morali postreÄi z drugim argumentom, a ker drugega razloga oÄitno ni bilo, je bil za hitre “roÅ¡ade†v upravi v danem trenutku dober in edini ta.
- Po trenerski odstavitvi so Å¡ok doživeli tako igralci kot vsi navijaÄi in privrženci nogometa v Idriji, kakor tudi Å¡irÅ¡a trenerska javnost izven Idrije, ki kar ne more verjeti, da je do zamenjave priÅ¡lo, saj g. Frelih uživa spoÅ¡tovanje in ugled tudi izven domacega okolja.
Igralcem so “med vrsticami†povedali, da kdor bo le pomislil na morebitni bojkot, naj se nikakor ne vraÄa na igriÅ¡Äe.
- Vse zgoraj navedeno je moÄno vplivalo tudi na igralce. Igra, moÅ¡tveni duh, borbenost, so zaÄeli poÄasi, a vztrajno peÅ¡ati, kar se kaže tudi iz tekme v tekmo, vse to pa se odraža in kaže na lestvici.
- Treningi bi morali biti vsaj 4x tedensko, na treningu bi moral biti vedno prisoten glavni trener, ne samo pomoÄnik trenerja, kvaliteta treninga bi morala delovati na viÅ¡ji ravni, glede igranja igralcev na tekmi pa naj bi bili merilo kvaliteta, borbenost, obisk treningov, nivo odigrane tekme ...
- Razumemo, da ni vsak vedno razpoložen za igro ter da mu kdaj pa kdaj kljub borbenosti in volji ne gre, ne razumemo pa, zakaj ni menjav veÄ, saj lahko tudi spoÄiti igralec, ki je verjetno Å¡e bolj motiviran, da se izkaže (ker veÄino Äasa
presedi na klopi) doseže veÄ kot eden, ki je tisti dan neuÄinkovit ali pa mu ne gre dobro.
- Razumemo tudi to, da se nekateri igralci Å¡olajo izven Idrije in da ne morejo zmeraj na trening, ampak vsaj 2x tedensko je pa dobro, da so na treningu prisotni.. Vse se da, Äe se hoÄe, a le Äe se to zares hoÄe.
- Nekateri pridejo na trening samo v petek, ali pa imajo Å¡e to dan izgovor, zmeraj igrajo celo tekmo, znajo pa vseskozi grajati svoje soigralce in jim deliti napotke kako naj igrajo, sami pa med tekmo naredijo sto in eno napako - pa niÄ.
- Toliko funkcionarjev, kot jih ima NK Idrija, ki med tekmo sedijo na klopi za rezervne igralce, ne vidiš nikjer.
Kljub velikemu stevilu Å¡portnih funkcionarjev na naÅ¡i klopi, se pa niti ne ve kdo dejansko vodi tekmo. Videti je, da je trener zgolj marioneta, ki igra pod taktirko uprave. Skratka, trener postavlja ekipo kot mu je naroÄeno, ne pa po strokovni plati.
Velikokrat, ko se ozremo na naÅ¡o klop, vidimo, da med seboj nimajo doreÄenih stvari, vsak po svoje vpije na igralce, da ze sami ne vedo veÄ koga naj poslusajo, za namenÄek pa se velikokrat obnaÅ¡ajo neprimerno in izgleda tako, kot da se bodo med seboj zdaj, zdaj “zmikastiliâ€.
- Zelo dobro bi bilo, da sedanja garnitura pripelje sezono do konca, pa naj bo rezultat kakrÅ¡en paÄ bo, saj je napredovanje v 3. ligo že tako ali tako zamujeno (pa ne zaradi g. Freliha, da se mu sluÄajno ne bi na koncu pripisovalo Å¡e tega).
Po koncu sezone naj se celotno vodstvo umakne s položaja in prepusti delo drugim, drugim, ki za to klub živijo in delajo z vsem svojim srcem in to v korist kluba. Konec koncev, Äe je g. Freliha odnesel en poraz, morajo tega trenerja in celotno vodilno garnituro gotovo odnesti zadnje tekme, ki so bile katastrofalne in pod slehernim nivojem, za namenÄek pa se zapravljeno 1. mesto na lestvici in preboj v 3. ligo.
VeÄji del javnosti in navijaÄi NK Idrije vam izrekamo nezaupnico in vas pozivamo k odstopu!
SUN












POŠLJITE SVOJE PISMO
Za pošiljanje pisma se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!