Pisma bralcev
Ponedeljek, 28. julij 2008, ob 15:01
Dan zjutr ste sukal dabra muska, pasebaj sa pasal Hazardi, Čuki, mpa patle Clasu. Dejma jutr lih še tak ki prajte?
Ponedeljek, 28. julij 2008, ob 08:03
FIZIK
Vibracije
Zvok nizke frekvence lahko pripravi do
oscilacij tudi vaÅ¡ prsni koÅ¡, ker so spremljajoÄe spremembe zraÄnega tlaka dovolj poÄasne, da jim prsni koÅ¡ lahko sledi. Pri tem lahko pride do krvavitve notranjih organov zaradi medsebojnega trenja, ki so mu izpostavljeni v Äasu osciliranja. Iz istih razlogov lahko infrazvok slabÅ¡e jakosti izzove vrtoglavico in slabost. Tudi boleÄina, ki se jo pogosto Äuti pri vožnji, je deloma lahko rezultat infrazvoÄnih vibracij avtomobila.
(Vir: LeteÄi cirkus fizike)
Javne prireditve morajo raÄunati na to, da bodo padale tudi pripombe. Morda bi bilo treba ljudi vnaprej opozoriti, da so na sporedu tudi zelo glasne toÄke, tako kot se dela npr. na zaÄetku filma z neprimerno vsebino za doloÄen del populacije. Dosedanje replike pa se
izogibajo bistvu problema in raje poÅ¡iljajo ljudi v DavÄo, kakor nas je Å¡e ne tako dolgo nazaj nekdo poÅ¡iljal v Gradec in Filadelfijo.
Ponedeljek, 28. julij 2008, ob 04:55
...
Marko, Äe bi priÅ¡el pogledat Å¡e tistih par sto metrov naprej kaj se sploh dogaja, bi takoj vidu da brez tega ni Å¡lo, ker je bilo to del tekmovanja. Z britofa dol pa ti verjamem da nisi vedel kaj se dogaja kot to, da imajo tudi musko. Folk zmeraj jamra da se v cerknem niÄ ne dogaja, ko pa se nekaj ljudi potrudi in izpelje nekaj novega, je pa takoj vse narobe. 1x na leto malo bolj hrupno v predmestju, pa je že ceu halo. Ti svetujem da se odseliÅ¡ v davÄo. Tam boÅ¡ imel 2uri do prvega soseda in te nihÄe ne bo niti 1x letno uzburjau. P.s: bravo relijaÅ¡i.
Nedelja, 27. julij 2008, ob 17:14
Nedelja, 27. julij 2008, ob 09:36
Sobota, 26. julij 2008, ob 23:22
Pohvale organizatorju (Cerkno RACING) avtotuninga v sklopu poletja v cerknem. VeÄ takih dogodkov!
Sobota, 26. julij 2008, ob 22:34
Petek, 25. julij 2008, ob 17:34
Cene pijaÄ na poletju v cerknem
Je že res da bodo gostinci služili ampak Äe bi uporabniki teh storitev enkrat stopili skupaj in bi bojkotirali uporabo storitev bi se mogoÄe kaj premaknilo. A oÄitno je nekaterim vseeno koliko dajo za steklenico piva, Äe samo pogledamo da je nabavna cena z DDV za 1 l piva v sodu - torej za toÄeno pivo nekaj veÄ kot 1 € , vidimo da imajo pri samo enem velikem pivu dobrih 1,6 € dobiÄka - natakarji itak delajo na pol zastonj. Da ne govorim o manjÅ¡ih koliÄinah, Äe ste pripravljeni plaÄati za 0,3 l piva 1,9 € in Å¡e bolj absurdno 1,6 € za 0,2 € potem imate oÄitno dovolj polhne denarnice. Pa naj kdo reÄe, da je taka prireditev velik stroÅ¡ek za vsakega oÅ¡tirja, pa poglejmo dejstvo da morajo prispevati malenkost pri organizaciji t.j. najem Å¡anka, katerega postavijo pred lastno gostilno da nebi imeli preveÄ dela - tu pogledamo na drugo stvar: Zakaj je potrebno prireditev v soboto prestaviti na Trg prekom. brigad? OÄitno so tu v vlogi zopet nekateri gostilniÄarji pa ne bom omenjal kdo ampak si lahko sami predstavljate. To je samo moje mnenje, ki pa je v takem turistiÄnem mestu seveda neumesno in naravnost smeÅ¡no.
Pa lep dan še naprej!
Petek, 25. julij 2008, ob 16:53
PIKA
happy tv
Danes je popTV,A kanal, RTL , pa Å¡e bi se naÅ¡lo kakÅ¡en program, ki ga je zopet zamenjal kanal HAPPY tv z podnapisi v cirilici.Kje pa živimo? Ko smo bili Å¡e v Jugi se to zagotovo ne bi zgodilo.Kaj se pa greste oz. kje ste odgovorni za Cerkljansko kabelsko?Kako si dovolite spreminjati programe na tak naÄin.Ker nisem ljubitelj domaÄe glasbe, bi tudi vpraÅ¡ala kje je TV PIKA, ki jo je zamenjala Golica ali nekaj podobnega.Mislim,da je vaÅ¡a samovolja preÅ¡la vse meje in kot naroÄnik in PLAÄŒNIK zahtevam, da mene in vse od katerih pobirate naroÄnino uradno obvestite katere programe lahko gledamo za svoj denar in se tega tudi držite.ÄŒe pa dodajate nove, stare pustite na miru.To je naÅ¡a pravica in vaÅ¡a dolžnost.Danes je pravica plaÄnika vedeti kaj plaÄuje in maÄka v žaklju se ponavadi NE.
Petek, 25. julij 2008, ob 15:31
Ja sam kasa more bit sklepana, Äe ni neÄ. ;-)
Petek, 25. julij 2008, ob 14:39
Pozdrav!
Mislim da je le peÅ¡Äica ljudi,ki ne hodi veÄ v gostilne odkar so se dvignile cene piva..že takrat je bilo veliko zgražanja,pa kaj,Å¡e vedno hodimo v gostilne.gostinci služijo Å¡e vedno.njihov zaslužek ni niÄ majnÅ¡i..brezveze kakÅ¡ne bojkote ker ponavadi le tisti neumno izpadejo ki se tega držijo..dokler cene ne bojo res osupljive,in si jih ne bomo mogli privoÅ¡Äiti,bojo gostinci Å¡e vedno služili..žal..lp
Petek, 25. julij 2008, ob 13:52
uosaunk mam jest Äe ga nucaÅ¡ ti sam pavej, kasa pa navim kam je del vaÄe
Petek, 25. julij 2008, ob 13:23
A ste lahko malo bolj konkretni, ker smo z eno nogo že na dopustu ;)
Petek, 25. julij 2008, ob 12:54
Danes 25.7.2008 imate pa dolg radijski spored. Vas je zmotila jutrišnja sv. Ana ali boste prekosili samega sebe? Lep pozdrav ste pa vseeno dobri!
Petek, 25. julij 2008, ob 10:15
O, Maja, zdaj si pa kar 2-krat bila v programu! Lep pozdrav ti pošiljam in te pozdravljam!
POŠLJITE SVOJE PISMO
Za pošiljanje pisma se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!