Pisma bralcev

Torek, 19. avgust 2008, ob 21:50
TV GLEDALKA
Ko že govorimo o ceni, je tistih 42 Eur mogoče trio paket, ki vključuje tudi neomejen pristop do interneta.Da pa 5 Eur ni dovolj za pokritje vseh stroškov, bo mogoče držalo, saj kolikor mi je znano, se je v letošnjem letu veliko naročnikov odjavilo,čeprav smo v tej zaostali kotlini, nam je jasno, da več ko je naročnikov, cenejši je lahko priključek. Po tej logiki pa na KS Cerkno ne mislijo, saj svetujejo drugače. KS naj bi delovala v dobro krajanov. Najlažje je reči, pojdi pa drugam, ali se le ti kdaj vprašajo, da če se ne čutijo sposobni urejati stvari lahko odidejo tudi oni. Za vsem tem pa je seveda vse kaj drugega, kot delati v dobro krajanov....
Torek, 19. avgust 2008, ob 21:03
TV GLEDALEC
Če že govorimo o ceni 12 EUR in , če bil bil sistem saj malo primerljiv z drugimi podobnimi KS verjamem, da se ne bi nihče pritožil.Žaljivo pa se mi zdi tudi to, da pišete o plačnih zmožnostih Cerkljanov in tako še poudarjate drugorazrednost naše kotline.Tudi mi beremo časopise, brskamo po internetu in še kaj in ne mislite, da ste nas prepričali, vsaj mene, o svojem prav.Mi imamo pravico, vi in KS Cerkno pa dolžnost, da nam za primerno ceno omogočite normalno delovanje kabelske TV.Ker pa temu očitno niste dorasli, pozivam KS CErkno, da pridobi novega upravljalca in nam z novo ceno izda tudi nove pogodbe, ki bodo veljale za obe strani.
Ponedeljek, 18. avgust 2008, ob 22:34
Samo pripomba na primerjavo stroškov med kabelsko in SIOL-om, res, da je naročnina SIOL-a 264 € na letni ravni, vendar le ta vključuje naročnino telefonskega priključka, neomejeni pogovori med naročniki SIOL in 120 min pogovora v telekomovo omrežje in seveda nad 100 TV programov. Pri vsem tem pa je priklop brezplačen oz. z minimalnimi stroški. Slika pa je precej boljša, medtem ko preko kabelske TV vemo kako je.
Ponedeljek, 18. avgust 2008, ob 21:47
DARKO LAHARNAR
Kabelski sistem
Ker vidim, da se je na tem forumu razvila kar živahna razprava okrog dvodnevnega nedelovanja kabelskega sistema bom kar iz prve roke posredoval zelo natančne informacije o vzrokih omenjenih težav.
Naše podjetje nekako brez pogodbeno določenih obveznosti še vedno vzdržuje tudi cerkljanski kabelski sistem. Kljub temu, da smo na področju storitev v času od 2-18 avgusta imeli praktično kolektivni dopust smo prav za potrebe KDS sistema in drugih naših objektih ( s področja skupinskih antenskih naprav za hotele in apartmaje, večje objekte kjer smo izvajali klimatizacijo, itd.)uvedli dežurstvo. V dneh do 10-ega avgusta sem dežural jaz in sin Blaž od 10-ega avgusta dalje pa smo skupaj z vodstvom KS Cerkno zaprosili g. Mavec Staneta, ki ta sistem tudi relativno dobro pozna.
Napaka je nastala v petek zvečer po močnem udaru strele. Jaz sem bil sicer na dopustu v tujini ampak sem se odzval na klice gledalcev in takoj uredil, da se je pričelo popravilo sistema. Že v dopoldanskem času me je klical tudi predsednik g. Marko Močnik kateremu sem zagotovil,da je iskanje napake in popravilo sistema že v teku.
Žal se je kmalu izkazalo, da gre za večjo napako in da sistema tekom vikenda ni mogoče popraviti.
Glede na velik obseg sistema je bilo najtežje lokalizirati napako. Z isklapljanjem posameznih vej sistema in pregledom večjega števila omaric z opremo in ojačevalniki smo pričeli danes zjutraj in do 11 ure dopoldne sistem tudi ponovno uspostavili. Dele, ki smo jih zamenjali so v pisarni KS Cerkno in kogar zanima si jih lahko tudi ogleda.
Pri vsem tem bi rad omenil predvsem nekaj naslednjih dejstev:
1. Naš kabelski sistem je kot prvo neprofitnega značaja in mesečni prispevek 5 Eur na priključek komaj pokrije strošek avtorskih pravic za programe. Ne pokriva pa stroškov posodobitve, vzdrževanja in stroškov administracije. Normalna cena bi morala znašati najmanj 12 Eur/mesec. Naš gledalec plača letni strošek 60 Eur gledalec SIOL-a pa mislim da 264 Eur seveda brez interneta in telefona. Z vsem tem skupaj pa 512 Eur, ki je pa za eno povprečno cerkljansko družino kar lep znesek. Poleg tega pa v Cerknem poznam veliko stanovanj ( v hišah in v bloku)ki imajo dva ali več televizorjev pa plačujejo samo en priključek po 5 Eur na mesec. Da o dvo ali celo več stanovanjkih hišah ne govorim. Res, da SIOL, T-2 itd. ponujajo 120 programov ampak 90 ali več procentov časa se gledajo programi, ki so tudi v ponudbi KDS Cerkno. Cerkljansko TV pa imamo izključno samo gledalci KDS Cerkno in zahvaliti se velja samo nekaterim intuzijastom, da so sploh še zastonj oziroma skoraj zastonj pripravljeni kaj narediti.

2. Naš sistem je star in ko smo ga pričeli delati se je pisalo leto 1992. Narejen je še po stari tehnologiji, frekvenčno dokaj ozko in vsaka nadaljnja posodobitev ali večja razširitev programov bi pomenila velik finančni zalogaj. Kljub temu je bil v vseh teh letih to prvi večji izpad katerega nismo uspeli popraviti v manj kot 24 urah. Na določenih delih se sicer občasno pojavljajo določene težave ampak večjih problemov vsaj v zadnjih dveh letih ni bilo. Glede na starost sistema pa je tudi v bodoče še pričakovati določene izpade. ( kar pa ima tudi SIOL in T-2 ampak tam ni nikogar z imenom in priimkom na katerega bi lahko ob izpadu vsuli svojo jezo.

3. Razvoj tehnologije, optičnih in digitalnih komunikacij nedvomno ni v prid dobri perspektivi in razvoju cerkljanskega kabelskega sitema.V glavnem so sisteme v SLO prevzeli večji operaterji. Cerkno pa je žal premajhno in tržno tudi tem nezanimivo, da bi po optiki pripeljali signale in celoten sistem prevredili tako, da bi dovoljeval spremljanje velikega števila programov in ostale elektronske komunikacije.

V upanju, da bo v bodoče čim manj takih in podobnih izpadov vas vse gledalce KDS Cerkno prav lepo pozdravljam!

Darko Laharnar
Ponedeljek, 18. avgust 2008, ob 13:42
TV GLEDALEC (SAMO OB LEPEM VREMENU)
Sam treba je vedet, da tale kabelska dela samo ob lepem vremenu. Bognedaj da se zunaj malo pobliska in že ni slike.
Res žalostno.
Ponedeljek, 18. avgust 2008, ob 12:33
realnost ja, ampak tisto je namenjeno komentiranju na forumu RTV-ja. je dovolj priložnosti. tukaj je bilo govora o Pikosoft reklami na Odmevu. no ampak a ni vseeno ali poslušamo reklamo za Pikosoft ali pa reklamo za Mercator. isto sranje. reklama je reklama!
Ponedeljek, 18. avgust 2008, ob 10:25
POSLUšALEC
poslušalcu:
a zate so reklame nova oblika trženja?
Nedelja, 17. avgust 2008, ob 17:44
TV GLEDALEC
tv mrk
Pred dnevi je bil viden lunin mrk, v Cerknem pa je nastal kabelski mrk, ki pa še kar traja, traja....Pristojni so namreč na dopustu, nadomestila pa očitno nimajo. Ali pa tako verjamejo v delovanje kabelskega sistema , da se jim to ne zdi potrebno.Pa kaj bi se sekirali zaradi televizije, bo že, ko bo.Tako bodo rekli tisti, ki trenutno niso prizadeti, ostali pa....Navsezadnje pa jo plačujemo tudi za dneve, ko so serviserji na dopustu in tudi za njihov dopust kaj dodamo.
Radiu Odmev bi predlagal, da strankarskim predstavnikom v predvolitvenih oddajah postavi tudi vprašanje glede ureditve kabelskega sistema v Cerknem, za katerega smo vsak plačali kar nekaj 100 DEM. Mislim, da so tisti, ki so odgovorni za delovanje predvsem iz ene stranke.Ta stranka pa verjetno nima povedati nič novega, saj govori že nekaj mandatov, pa vseeno....Zanimivo bi bilo tudi izvedeti kam so šla vsa naša plačila najemnine vsa ta leta, kajti programi so številčno niso spremenili, kvaliteta pa tudi vsi vemo kakšna je!
Sobota, 16. avgust 2008, ob 08:44
Adn ga zmeraj najebe.
Petek, 15. avgust 2008, ob 20:28
Kaku je vcasih pisalo? Deklica za vse ali kako.
Četrtek, 14. avgust 2008, ob 15:56
RADIO
Da ne bo večina bralcev strani dobila občutek, da smo pri problemu prikazovanja naslovov skladb odpovedali s svojim znanjem, bi rad podal še drugo stran zgodbe. Prikazovanje teh podatkov je možno že vse odkar se je uveljavilo prevajanje glasbe iz računalnika, in le nekaj programerskih znanj je potrebnih, da se ta podatek pošlje v druge aplikacije. Ta podatek se je nekaj let uporabljal v RDS sporočilih, ko pa so mednarodni predpisi zaradi varnosti v cestnem prometu to prepovadali, so se naslovi glasbe in izvajalci preselili na spletno stran izdajatelja programa. Seveda so to možnost najprej izkoristili tisti, ki poslušalcem nimajo ponuditi kaj več od nekaj tračev, reklamnih sporočil in predvsem polne diske z legalno in nelegalno glasbo. Žal so ti programi danes v prednosti, saj se praviloma razširjajo čez vso Slovenijo, zaradi manjših stroškov in toliko večjega komercialnega učinka pa imajo možnost mnogo večje samopromocije, pa čeprav pogosto za prazen nič. Mnogi izdajatelji nekomercialnih programov, ki skrbimo za program povsem dorasel nacionalnemu javnemu servisu, pa v očeh nepoznavalcev pogosto izpademo kot amaterji s skromnim znanjem sodobne tehnologije. Prikazovanje podatkov o trenutnih skladbah je pravzaprav mačji kašelj, veliko večji problem pa je te podatke vzkladiti z našo programsko shemo. Natančneje povedano - okrog 50 odstotkov dnevnega programa se ne predvaja iz računalnikov, to velja zlasti za govor, pa tudi za glasbo. Med ta program sodijo vse informativne oddaje, pogovorne oddaje, posneti govorni prispevki, ki tudi vključujejo glasbo. Dober radijski program je še vedno tisti, ki poteka iz studijev, z živimi gosti, skratka, ki ima dušo. Kot zanimivost naj omenim, da imamo mnogo več glasbe v kvalitetni analogni obliki (LP plošče), kot pa jih lahko hrani povprečen računalnik. Predvajanje glasbe s klasičnih plošč je lahko prav tako kvalitetno, opcije pošiljanja digitalnih podatkov pa ne dopuščajo. Vsekakor iščemo nekakšno srednjo pot, ki bo bralca spletne strani opozorila na naslov skladbe, če je glasba predvajana iz računalnikov, sicer pa ga bo nadomestil kak drug podatek. V nočnem programu pa boste zanesljivo lahko ves čas brali podatke o skladbah. Še posebej pa vsem priporočam predvsem poslušanje programa Radia Odmev, saj je veliko glasbe tudi programsko napovedane. Ivan Seljak
Sreda, 13. avgust 2008, ob 15:20
adiemusu- mislim na glasbena pravila, ki jih ima vsak nekomercialen radio. Eden izmed glavnih pravil pa je mislim, da predvsem kvaliteta, ki pa jo glasbeni uredniki, tudi na radiu Odmev prav gotovo poznajo.
Torek, 12. avgust 2008, ob 21:10
KLIN
Mislim , da ideja o plylisti za cel an ni dobra,ker potem radio izgubi tisti draž pričakovanja, kaj bo v naslednjem trenutku oz.kateri komad bo naslednji.Verjetno pa bi bilo dobro, če bi sproti pisali za katero pesem gre.
Torek, 12. avgust 2008, ob 11:41
OPTIMIST
Pred časom (verjetno je že mesec naokoli) se je na radiju vrtela ena od oddaj- minute za zdravje ali pa zdravstveni kotiček. V njej ste govorili o proti bolečinski ambulanti. Ker sem ujel le konec, slišati pa je bilo zanimivo, vas ponovno sprašujem kdaj jo bom lahko našel med posnetki oddaj?
Torek, 12. avgust 2008, ob 10:42
Uf, Filipičeva Maja, a si nazaj? Hvala bogu! Te je fajn spet mal poslušat!
« Nazaj Stran: 62 Naprej »



Pozabljeno geslo?