Pisma bralcev
Torek, 19. avgust 2008, ob 21:50
TV GLEDALKA
Ko že govorimo o ceni, je tistih 42 Eur mogoÄe trio paket, ki vkljuÄuje tudi neomejen pristop do interneta.Da pa 5 Eur ni dovolj za pokritje vseh stroÅ¡kov, bo mogoÄe držalo, saj kolikor mi je znano, se je v letoÅ¡njem letu veliko naroÄnikov odjavilo,Äeprav smo v tej zaostali kotlini, nam je jasno, da veÄ ko je naroÄnikov, cenejÅ¡i je lahko prikljuÄek. Po tej logiki pa na KS Cerkno ne mislijo, saj svetujejo drugaÄe. KS naj bi delovala v dobro krajanov. Najlažje je reÄi, pojdi pa drugam, ali se le ti kdaj vpraÅ¡ajo, da Äe se ne Äutijo sposobni urejati stvari lahko odidejo tudi oni. Za vsem tem pa je seveda vse kaj drugega, kot delati v dobro krajanov....
Torek, 19. avgust 2008, ob 21:03
TV GLEDALEC
ÄŒe že govorimo o ceni 12 EUR in , Äe bil bil sistem saj malo primerljiv z drugimi podobnimi KS verjamem, da se ne bi nihÄe pritožil.Žaljivo pa se mi zdi tudi to, da piÅ¡ete o plaÄnih zmožnostih Cerkljanov in tako Å¡e poudarjate drugorazrednost naÅ¡e kotline.Tudi mi beremo Äasopise, brskamo po internetu in Å¡e kaj in ne mislite, da ste nas prepriÄali, vsaj mene, o svojem prav.Mi imamo pravico, vi in KS Cerkno pa dolžnost, da nam za primerno ceno omogoÄite normalno delovanje kabelske TV.Ker pa temu oÄitno niste dorasli, pozivam KS CErkno, da pridobi novega upravljalca in nam z novo ceno izda tudi nove pogodbe, ki bodo veljale za obe strani.
Ponedeljek, 18. avgust 2008, ob 22:34
Samo pripomba na primerjavo stroÅ¡kov med kabelsko in SIOL-om, res, da je naroÄnina SIOL-a 264 € na letni ravni, vendar le ta vkljuÄuje naroÄnino telefonskega prikljuÄka, neomejeni pogovori med naroÄniki SIOL in 120 min pogovora v telekomovo omrežje in seveda nad 100 TV programov. Pri vsem tem pa je priklop brezplaÄen oz. z minimalnimi stroÅ¡ki. Slika pa je precej boljÅ¡a, medtem ko preko kabelske TV vemo kako je.
Ponedeljek, 18. avgust 2008, ob 21:47
DARKO LAHARNAR
Kabelski sistem
Ker vidim, da se je na tem forumu razvila kar živahna razprava okrog dvodnevnega nedelovanja kabelskega sistema bom kar iz prve roke posredoval zelo natanÄne informacije o vzrokih omenjenih težav.
NaÅ¡e podjetje nekako brez pogodbeno doloÄenih obveznosti Å¡e vedno vzdržuje tudi cerkljanski kabelski sistem. Kljub temu, da smo na podroÄju storitev v Äasu od 2-18 avgusta imeli praktiÄno kolektivni dopust smo prav za potrebe KDS sistema in drugih naÅ¡ih objektih ( s podroÄja skupinskih antenskih naprav za hotele in apartmaje, veÄje objekte kjer smo izvajali klimatizacijo, itd.)uvedli dežurstvo. V dneh do 10-ega avgusta sem dežural jaz in sin Blaž od 10-ega avgusta dalje pa smo skupaj z vodstvom KS Cerkno zaprosili g. Mavec Staneta, ki ta sistem tudi relativno dobro pozna.
Napaka je nastala v petek zveÄer po moÄnem udaru strele. Jaz sem bil sicer na dopustu v tujini ampak sem se odzval na klice gledalcev in takoj uredil, da se je priÄelo popravilo sistema. Že v dopoldanskem Äasu me je klical tudi predsednik g. Marko MoÄnik kateremu sem zagotovil,da je iskanje napake in popravilo sistema že v teku.
Žal se je kmalu izkazalo, da gre za veÄjo napako in da sistema tekom vikenda ni mogoÄe popraviti.
Glede na velik obseg sistema je bilo najtežje lokalizirati napako. Z isklapljanjem posameznih vej sistema in pregledom veÄjega Å¡tevila omaric z opremo in ojaÄevalniki smo priÄeli danes zjutraj in do 11 ure dopoldne sistem tudi ponovno uspostavili. Dele, ki smo jih zamenjali so v pisarni KS Cerkno in kogar zanima si jih lahko tudi ogleda.
Pri vsem tem bi rad omenil predvsem nekaj naslednjih dejstev:
1. NaÅ¡ kabelski sistem je kot prvo neprofitnega znaÄaja in meseÄni prispevek 5 Eur na prikljuÄek komaj pokrije stroÅ¡ek avtorskih pravic za programe. Ne pokriva pa stroÅ¡kov posodobitve, vzdrževanja in stroÅ¡kov administracije. Normalna cena bi morala znaÅ¡ati najmanj 12 Eur/mesec. NaÅ¡ gledalec plaÄa letni stroÅ¡ek 60 Eur gledalec SIOL-a pa mislim da 264 Eur seveda brez interneta in telefona. Z vsem tem skupaj pa 512 Eur, ki je pa za eno povpreÄno cerkljansko družino kar lep znesek. Poleg tega pa v Cerknem poznam veliko stanovanj ( v hiÅ¡ah in v bloku)ki imajo dva ali veÄ televizorjev pa plaÄujejo samo en prikljuÄek po 5 Eur na mesec. Da o dvo ali celo veÄ stanovanjkih hiÅ¡ah ne govorim. Res, da SIOL, T-2 itd. ponujajo 120 programov ampak 90 ali veÄ procentov Äasa se gledajo programi, ki so tudi v ponudbi KDS Cerkno. Cerkljansko TV pa imamo izkljuÄno samo gledalci KDS Cerkno in zahvaliti se velja samo nekaterim intuzijastom, da so sploh Å¡e zastonj oziroma skoraj zastonj pripravljeni kaj narediti.
2. NaÅ¡ sistem je star in ko smo ga priÄeli delati se je pisalo leto 1992. Narejen je Å¡e po stari tehnologiji, frekvenÄno dokaj ozko in vsaka nadaljnja posodobitev ali veÄja razÅ¡iritev programov bi pomenila velik finanÄni zalogaj. Kljub temu je bil v vseh teh letih to prvi veÄji izpad katerega nismo uspeli popraviti v manj kot 24 urah. Na doloÄenih delih se sicer obÄasno pojavljajo doloÄene težave ampak veÄjih problemov vsaj v zadnjih dveh letih ni bilo. Glede na starost sistema pa je tudi v bodoÄe Å¡e priÄakovati doloÄene izpade. ( kar pa ima tudi SIOL in T-2 ampak tam ni nikogar z imenom in priimkom na katerega bi lahko ob izpadu vsuli svojo jezo.
3. Razvoj tehnologije, optiÄnih in digitalnih komunikacij nedvomno ni v prid dobri perspektivi in razvoju cerkljanskega kabelskega sitema.V glavnem so sisteme v SLO prevzeli veÄji operaterji. Cerkno pa je žal premajhno in tržno tudi tem nezanimivo, da bi po optiki pripeljali signale in celoten sistem prevredili tako, da bi dovoljeval spremljanje velikega Å¡tevila programov in ostale elektronske komunikacije.
V upanju, da bo v bodoÄe Äim manj takih in podobnih izpadov vas vse gledalce KDS Cerkno prav lepo pozdravljam!
Darko Laharnar
Ponedeljek, 18. avgust 2008, ob 13:42
TV GLEDALEC (SAMO OB LEPEM VREMENU)
Sam treba je vedet, da tale kabelska dela samo ob lepem vremenu. Bognedaj da se zunaj malo pobliska in že ni slike.
Res žalostno.
Ponedeljek, 18. avgust 2008, ob 12:33
realnost ja, ampak tisto je namenjeno komentiranju na forumu RTV-ja. je dovolj priložnosti. tukaj je bilo govora o Pikosoft reklami na Odmevu. no ampak a ni vseeno ali poslušamo reklamo za Pikosoft ali pa reklamo za Mercator. isto sranje. reklama je reklama!
Ponedeljek, 18. avgust 2008, ob 10:25
POSLUšALEC
poslušalcu:
a zate so reklame nova oblika trženja?
Nedelja, 17. avgust 2008, ob 17:44
TV GLEDALEC
tv mrk
Pred dnevi je bil viden lunin mrk, v Cerknem pa je nastal kabelski mrk, ki pa Å¡e kar traja, traja....Pristojni so namreÄ na dopustu, nadomestila pa oÄitno nimajo. Ali pa tako verjamejo v delovanje kabelskega sistema , da se jim to ne zdi potrebno.Pa kaj bi se sekirali zaradi televizije, bo že, ko bo.Tako bodo rekli tisti, ki trenutno niso prizadeti, ostali pa....Navsezadnje pa jo plaÄujemo tudi za dneve, ko so serviserji na dopustu in tudi za njihov dopust kaj dodamo.
Radiu Odmev bi predlagal, da strankarskim predstavnikom v predvolitvenih oddajah postavi tudi vpraÅ¡anje glede ureditve kabelskega sistema v Cerknem, za katerega smo vsak plaÄali kar nekaj 100 DEM. Mislim, da so tisti, ki so odgovorni za delovanje predvsem iz ene stranke.Ta stranka pa verjetno nima povedati niÄ novega, saj govori že nekaj mandatov, pa vseeno....Zanimivo bi bilo tudi izvedeti kam so Å¡la vsa naÅ¡a plaÄila najemnine vsa ta leta, kajti programi so Å¡tevilÄno niso spremenili, kvaliteta pa tudi vsi vemo kakÅ¡na je!
Sobota, 16. avgust 2008, ob 08:44
Petek, 15. avgust 2008, ob 20:28
Kaku je vcasih pisalo? Deklica za vse ali kako.
Četrtek, 14. avgust 2008, ob 15:56
RADIO
Da ne bo veÄina bralcev strani dobila obÄutek, da smo pri problemu prikazovanja naslovov skladb odpovedali s svojim znanjem, bi rad podal Å¡e drugo stran zgodbe. Prikazovanje teh podatkov je možno že vse odkar se je uveljavilo prevajanje glasbe iz raÄunalnika, in le nekaj programerskih znanj je potrebnih, da se ta podatek poÅ¡lje v druge aplikacije. Ta podatek se je nekaj let uporabljal v RDS sporoÄilih, ko pa so mednarodni predpisi zaradi varnosti v cestnem prometu to prepovadali, so se naslovi glasbe in izvajalci preselili na spletno stran izdajatelja programa. Seveda so to možnost najprej izkoristili tisti, ki posluÅ¡alcem nimajo ponuditi kaj veÄ od nekaj traÄev, reklamnih sporoÄil in predvsem polne diske z legalno in nelegalno glasbo. Žal so ti programi danes v prednosti, saj se praviloma razÅ¡irjajo Äez vso Slovenijo, zaradi manjÅ¡ih stroÅ¡kov in toliko veÄjega komercialnega uÄinka pa imajo možnost mnogo veÄje samopromocije, pa Äeprav pogosto za prazen niÄ. Mnogi izdajatelji nekomercialnih programov, ki skrbimo za program povsem dorasel nacionalnemu javnemu servisu, pa v oÄeh nepoznavalcev pogosto izpademo kot amaterji s skromnim znanjem sodobne tehnologije. Prikazovanje podatkov o trenutnih skladbah je pravzaprav maÄji kaÅ¡elj, veliko veÄji problem pa je te podatke vzkladiti z naÅ¡o programsko shemo. NatanÄneje povedano - okrog 50 odstotkov dnevnega programa se ne predvaja iz raÄunalnikov, to velja zlasti za govor, pa tudi za glasbo. Med ta program sodijo vse informativne oddaje, pogovorne oddaje, posneti govorni prispevki, ki tudi vkljuÄujejo glasbo. Dober radijski program je Å¡e vedno tisti, ki poteka iz studijev, z živimi gosti, skratka, ki ima duÅ¡o. Kot zanimivost naj omenim, da imamo mnogo veÄ glasbe v kvalitetni analogni obliki (LP ploÅ¡Äe), kot pa jih lahko hrani povpreÄen raÄunalnik. Predvajanje glasbe s klasiÄnih ploÅ¡Ä je lahko prav tako kvalitetno, opcije poÅ¡iljanja digitalnih podatkov pa ne dopuÅ¡Äajo. Vsekakor iÅ¡Äemo nekakÅ¡no srednjo pot, ki bo bralca spletne strani opozorila na naslov skladbe, Äe je glasba predvajana iz raÄunalnikov, sicer pa ga bo nadomestil kak drug podatek. V noÄnem programu pa boste zanesljivo lahko ves Äas brali podatke o skladbah. Å e posebej pa vsem priporoÄam predvsem posluÅ¡anje programa Radia Odmev, saj je veliko glasbe tudi programsko napovedane. Ivan Seljak
Sreda, 13. avgust 2008, ob 15:20
adiemusu- mislim na glasbena pravila, ki jih ima vsak nekomercialen radio. Eden izmed glavnih pravil pa je mislim, da predvsem kvaliteta, ki pa jo glasbeni uredniki, tudi na radiu Odmev prav gotovo poznajo.
Torek, 12. avgust 2008, ob 21:10
KLIN
Mislim , da ideja o plylisti za cel an ni dobra,ker potem radio izgubi tisti draž priÄakovanja, kaj bo v naslednjem trenutku oz.kateri komad bo naslednji.Verjetno pa bi bilo dobro, Äe bi sproti pisali za katero pesem gre.
Torek, 12. avgust 2008, ob 11:41
OPTIMIST
Pred Äasom (verjetno je že mesec naokoli) se je na radiju vrtela ena od oddaj- minute za zdravje ali pa zdravstveni kotiÄek. V njej ste govorili o proti boleÄinski ambulanti. Ker sem ujel le konec, sliÅ¡ati pa je bilo zanimivo, vas ponovno spraÅ¡ujem kdaj jo bom lahko naÅ¡el med posnetki oddaj?
Torek, 12. avgust 2008, ob 10:42
Uf, FilipiÄeva Maja, a si nazaj? Hvala bogu! Te je fajn spet mal posluÅ¡at!
POŠLJITE SVOJE PISMO
Za pošiljanje pisma se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!