Pisma bralcev

Nedelja, 24. avgust 2008, ob 15:20
Pri vsem napisanem o kabelski in cenah je pač tako, da smo v Cerknem, kjer so povsod cene višje.Kdor pa je šele ob mrku kabelske ugotovil, da se da čas preživeti tudi brez TV je res žalostno.Glavni problem mrka in slabe vidljivosti pa mislim, da je v tem, da občinski možje in KS ne storijo tega, kar bi morali. Ljudje v tovarni so v večini primerov plačani po svojem učinku, na naši občini pa se učinka ne vidi.Same obljube in dogovarjanja so o trgovinu, domu starih in heliodromu.Da je prostor za heliodrom že znan, sem že pred meseci prebrala v ABC-ju.In ko bodo spet volitve za župana, bomo spet vsi navdušeni, da sedaj pa bo nekaj, pa bo verjetno le kaka stranska cesta za pašno skupnost...
Nedelja, 24. avgust 2008, ob 10:58
Pri T2 je za 137 tv programov treba plačati samo 11,50 evra.
Nedelja, 24. avgust 2008, ob 09:35
jej,kako lepo popihate.Vendar imate prav.Čudno je le ,da ste to ugotovili šele zadnje čase,ko poslovno sodelujete z radiem.pa vseeno hvala.Mimogrede;Vas je že kdo snubil za kakšno PR službo?
Petek, 22. avgust 2008, ob 22:21
Ka gre za žulejne ni neč predragu.
Petek, 22. avgust 2008, ob 21:54
PEPI
heliodrom
župan ima dol eno njivo, ki jo lahko takoj spremeni v heliodrom ali tudi manjše letališče - zanima me, koliko pristankov bi bilo, ko bi videli, koliko je treba plačat za en pristanek na heliodromu
Petek, 22. avgust 2008, ob 19:19
MANJA
Pozdrav iz Texasa...Uzivam v vasi druzbi!
Petek, 22. avgust 2008, ob 14:23
PERO
Za vse tiste, ka jamrate glede kabelske: Strinjam se, da ni popolna, ampak nekateri bi lahko šli tudi malo več v naravo in tako malo manj sedeli pred TVji ;)
Petek, 22. avgust 2008, ob 10:27
Pa ne sam tu, zadnč sm razmišlew, kuk gnilu napovedujeje na unih komercialkah. Enu te istu, pa sama lublanščina. Za pop...
Petek, 22. avgust 2008, ob 10:16
SANDRA
Ola. Danes je pa spet prav osvežujoča glasba. Ne sama znucana glasba kot jo je mogoče slišati po drugih postajah. Prav lepo je priti nazaj v domače kraje in sllišati kaj zanimivega. Hvala.
Petek, 22. avgust 2008, ob 09:32
So še kakšni kje. Samo priložnosti ne dobijo. ŽAL!
Četrtek, 21. avgust 2008, ob 20:26
AVSTRIJA
fajn klinga... ;-)
Četrtek, 21. avgust 2008, ob 13:51
itak!
Četrtek, 21. avgust 2008, ob 12:47
DODAL RADIO ODMEV
Pismo županoma
Spoštovana gospoda župana Jurij Kavčič in Bojan Sever.

Včeraj smo bili spet priče požrtvovalni akciji gasilcev in članov ekipe nujne medicinske pomoči, ki so na cestnem križišču za Šebrelje reševali dve življenji ponesrečenih motoristov. Za rešitev teh je bilo nujno sodelovanje tudi policijskega helikopterja, ki je iz Cerknega odpeljal ponesrečenca na zdravljenje v Ljubljano.

Kot zdravnica in občinska svetnica v Cerknem že vrsto let ob vsaki priložnosti opozarjam na nujnost ureditve pristajališča za helikopterje v Cerknem in v Idriji. Sedanje rešitve so zasilne in zato bi bilo nujno zagotoviti boljše pogoje za pristajanje helikopterjev, ki so v naših krajih rešili že veliko življenj.

Ljudje smo si najbolj enaki takrat, ko smo na robu med življenjem in smrtjo, ko niso pomembni izobrazba, izkušnje, ne status ali finančna moč in potrebujemo nekoga, ki bi nam v kritičnem trenutku nudil pravočasno strokovno pomoč.

To je takrat, ko s poškodovano glavo ali hrbtenico obležimo na robu ceste ali vkleščeni v avtomobilu in bi nam lahko nepravilen premik za vedno odvzel možnost, da bi še kdaj začutili svoje noge.

Pravočasno nudena strokovna pomoč, s sodobnimi opornicami in zajemalnimi nosili, z zdravili in infuzijami, ki nam vzdržujejo krvni tlak in tako preprečujejo razvoj šokovnega stanja, omogočijo, da nas prepeljejo do bolnišnice in povečajo možnost, da preživimo nesrečo brez hudih in trajnih posledic. Ali pa takrat, ko začutimo stiskanje v prsih, ko lovimo zrak in je tudi telefon predaleč, čeprav je le nekaj metrov stran. V kolikor se nam uspe priplaziti do njega, nam je dana možnost jutrišnjega dne.
Kot tudi takrat, ko nas speče v trebuhu, kakor bi pojedli ognjeno kroglo in potem tako boli, da bi bila tudi smrt boljša izbira kot to silno trpljenje.

Samo sodobno opremljena in usposobljena ekipa nujne medicinske pomoči, ki je štiriindvajset ur na dan in vse dni v letu hitro dosegljiva, lahko v takih in podobnih kritičnih trenutkih spremeni tok dogodkov, ki bi si sicer sledili. To pa pomeni, da je ekipa vedno na razpolago v zdravstvenemu domu Idrija in ne le v oddaljenih centrih (Ljubljana, Postojna, Šempeter).
Včasih slišimo pripombe, da je statistično malo verjetno, da bi bilo več podobnih dogodkov hkrati, a mi, ki se s takimi in podobnimi bolniki srečujemo vsak dan iz izkušenj vemo, da so dnevi infarktov in so dnevi prometnih nesreč. So celo dnevi krvavečih želodčnih razjed. Tako se lahko zgodi, da so tudi po tri ekipe zdravstvenega doma Idrija istočasno na terenu.

Prav zato se tudi vedno pogosteje, če je le možno, poslužujemo helikopterskih prevozov, ne le zato, ker je tak prevoz hitrejši in za hudo bolnega primernejši, ampak tudi zato, da ekipa lahko ostane v občini in je pripravljena na posredovanje v čim krajšem času. Zaradi tega se mi zdi potrebna in nujna ureditev heliodroma v Idriji in v Cerknem, kajti z oddaljenostjo od centrov, ob cestni povezavi ki jo imamo, se je doslej kombinacija posredovanja z reanimobilom do ponesrečenca ali kritično bolnega in nato helikopterskim prevozom do bolnice izkazala kot najbolj uspešna.

Spoštovana gospoda župana.
Javno vas pozivam, da naredite vse kar je v vaši moči, da bi v Idriji in v Cerknem v čim krajšem času izboljšali pogoje za pristajanje helikopterjev in s tem zagotovili enako varnost kot krajanom, ki živijo bliže centrom. Zgledujte se po županu sosednje občine Tolmin, ki je enak problem rešil in bil med občani za hitro ureditev heliodroma deležen nedeljene pohvale in podpore. Naloga katerkoli že oblasti ni, da občanom razlaga razloge zakaj se problem ne more rešiti. Občani izvolimo oblast zato, da deluje v dobro skupnosti in ureditev pristajališča za helikopterje je eden od projektov, ki ga je treba nujno in takoj uresničiti.

Ernesta Eržen
Cerkno, dne 20.08.2008
Četrtek, 21. avgust 2008, ob 12:40
ja ja ,direktorji morajo za svojo plačo trdo delati.Tudi prek polnoči,zraven poslušajo pa še radio Odmev
Torek, 19. avgust 2008, ob 22:36
ZAVEDNA CERKLJANKA
Naša kabelska
še nikoli se nisem oglasila na tem forumu in ker je tudi mene prizadel kabelski mrk bom pa napisala nekaj besed. Pa ljudje božji.....kaj tukaj napadate Laharnarja???? Oni že najmanj pet let ne živijo več v Cerknem. Kolikor vem imajo dovolj in preveč dela in zato hvala bogu, da so sploh še pripravljeni vzdrževati naš sistem Ta družina je na vse to kar so ustvarili in odnos ki ga imajo do strank vendar spoštovanja vredna. Konec koncev se je tudi pod svoje napisano podpisal vsi mi ostali pa se skrivamo tukaj za nekimi psevdonimi.
Kolikor vem se vsa strategija okrog razvoja sistema,dodajanja novih kanalov itd. kuha v občinskih in tistih glavah, ki nas preusmerjajo k drugim ponudnikom kabelske televizije. Pred volitvami seveda polno obljub po volitvah pa smo cerkljani zadnja rupa na sviralu. Evo pa nas še ni izučilo.....pa kaj.....sami smo tako hoteli, sami smo jih izvolili in ........
Malo sem sicer pogrešala TV, ker so naši osvojili medalje Smo se pa lepo družina zvečer skupaj usedli, se pogovarjali kot že dolgo ne, spili vsak po en kozarček Refoška in složno ugotovili, da nič zato, če kakšen dan vsak po svoje ne bulimo v tisto škatlo.
« Nazaj Stran: 61 Naprej »



Pozabljeno geslo?