ATLETI AD POSOČJA PONOVNO USPEŠNI

Ponedeljek, 04. februar 2019

V soboto 2. februarja je v Novem mestu potekalo dvoransko prvenstvo Slovenije za mlajše mladince in mladinke. Iz tekmovanja so se člani Atletskega društva Posočje vrnili z odličnim drugim mestom Andreja Skočirja, ki je v teku na 60 m v razburljivem finalnem teku prišel v cilj le za zmagovalcem s časom 7.11. Prvi trije so se razvrstili v vsega šestih stotinkah in na koncu je uvrstitev določal fotofiniš. V skoku v daljino je Andrej s skokom 597cm zasedel četrto mesto.

Atlet Anže Kutin je s tekom 2 minuti 12 sekund in 33 stotink zasedel odlično deseto mesto v teku na 800 m med šestnajstimi atleti.

Atletinje pa so se pomerile v teku na 60m in zasedle naslednje uvrstitve. Pia Faletič je bila s časom 8.41 25., Mara Mei Leban je dosegla 33 mesto, Tina Lipušček pa se je uvrstila na 50. mesto med 66. nastopajočimi atletinjami. Isti trojki deklet se je v štafeti 4 X 200 m pridružila še Pia Gerbec, kjer so s časom 1 minute 53 sekund in 74 stotink zasedle 8. mesto med 14 nastopajočimi štafetami.