PK CERKNO TA KONEC TEDNA V BRESTANICI - 47. POKAL KRŠKO

Ponedeljek, 04. junij 2018
V lepem in sončnem dnevu, ki je 200 plavalcev spremljalo tekom tekmovanja, so tekmovalci razdeljeni v štiri starostne kategorije in v šest različnih disciplinah še polepšali sobotni dan. Cerkljani so od 43 prijavljenih štartov postavili 37 osebnih rekordov. V kategoriji B ( l.2005 ) je bil najboljši posameznik tekmovanja AN PRIMOŽIČ. Postal je zmagovalec v disciplinah 100 m prsno in 200 m mešano in bil drugi na 100 m hrbtno in 100 m prosto. Po točkovnih seštevkih treh rezultatov je na zaključku prejel pokal. V isti kategoriji je TIANA LAHAJNAR osvojila drugo mesto na 200 m mešano. V kategoriji A je MATIC JEREB osvojil dve tretji mesti in sicer v disciplini 100 m prosto in 100 m hrbtno. V isti kategoriji le LARA FILIPIČ osvojila tretje mesto na 200 m mešano. V kategoriji C ( l.2007 ) pri deklicah se je KLARA MOČNIK trikrat povzpela na stopničke. Osvojila je srebro na 50 m prsno ter bron na 50 m delfin in 50 m prosto. MOČNIK TJAŠA je bila tretja na 50 m prsno. Prav tako pohvala mladim plavalcem : JONAS LAPANJE, JANŽ LAPANJE, JANJA LAPAJNE, ZALA MOČNIK in TAJA MOČNIK za osebne rekorde. Isto velja tudi za ČRTA LAHAJNARJA. Štafeta 4 x 50 m prosto v postavi : LARA FILIPIČ,TIANA LAHAJNAR, KLARA MOČNIK in ZALA MOČNIK je osvojila bronasto kolajno. Pohvale tudi fantovski štafeti za osvojeno šesto mesto. Ana Hadalin