OKROG 300 TEKOVALCEV SE JE KONEC TEDNA NA SMUČARSKEM CENTRU CERKNO POMERILO V SLALOMU IN VELESLALOMU

Ponedeljek, 12. marec 2018

Minuli konec tedna so se smučarji nad 30 let preselili na slovenski Smučarski center Cerkno, kjer je 142 tekmovalcev v soboto tekmovalo v slalomu, 145 tekmovalcev pa v nedeljo v dežju v veleslalomu. Tokrat objavljamo zmagovalce v vseh kateegorijah, v nadaljevanju pa izpostavljamo še uspehe smučarjev SK Idrija.

- slalom
C3: Doris Bergner, Avstrija
C4: Marija Titova, Rusija
C5: Roberta Persico, Italija
C6: Silvia Giacosa, Italija
C7: Anna Blahutova, Slovaška
C8: Elisabeth Kabusch, Avstrija

A1: Andrea Zanei, Italija
A2: Bernard Vajdič, Slovenija
A3: Gian Mauro Piantoni, Italija
A4: Luca Novi, Italija
A5: Walter Paulus, Avstrija
B6: Lorenzo Ferrari, Italija
B7: Hermann Oberlechner, Italija
B8: Hermann Brandstaetter, Avstrija
B9: Markus Kerschbaumer, Avstrija
B10: Leo Maerzendorfer, Avstrija
B11: Frantisek Dolnik, Slovaška

- veleslalom:
C2: Nina Gantar, Slivenija
C3: Doris Bergner, Avstrija
C4: Karin Maier, Nemčija
C5: Roberta Persico, Italija
C6: Silvia Giacosa, Italija
C7: Helga Runggaldier, Italija
C8: Elisabeth Kabusch, Avstrija

A1: Andrea Zanei, Italija
A2: Boštjan Bernik, Slovenija
A3: Ewald Pixner, Italija
A4: Luca Novi, Italija
A5: Walter Paulus, Avstrija
B6: Friedrich Lindner, Avstrija
B7: Hermann Oberlechner, Italija
B8: Hermann Brandstaetter, Avstrija
B9: Heinrich Riesemann, Nemčija
B10: Leo Maerzendorfer, Avstrija
B11: Frantisek Dolnik, Slovaška
B12: Otto Krajnak, Slovaška

Tekmovalke in tekmovalci SK Idrija so osvojili kar šest medalj ter kopico odličnih uvrstitev, in sicer:

- slalom - sobota:
  3. mesto v A3 - Jure Gantar
  4. mesto v A1 - Dejan Mrak
  4. mesto v A2 - Boštjan Bernik
  5. mesto v A4 - Boštjan Brus
  7. mesto v A4 - Borut Mikuž
  8. mesto v B6 - Dušan Seljak
  13. mesto v B8 - Mirko Istenič
 
- veleslalom - nedelja:
  1. mesto v C2 - Nina Gantar
  1. mesto v A2 - Boštjan Bernik
  2. mesto v C3 - Petra Borovinšek
  2. mesto v C5 - Mojca Pečelin
  3. mesto v A4 - Samuel Borovinšek
  4. mesto v A2 - Rudi Istenič
  5. mesto v B9 - Boris Jordan
  8. mesto v B10 - Slavko Svetlličič
  8. mesto v B7 - Mirko Istenič
  10. mesto v A4 - Borut Mikuž
  10. mesto v B6 - Dušan Seljak
  14. mesto v A4 - Evgen Seljak

Najstarejši udeleženec tekmovanja je bil Slovak, Otto Krajnak, ki je s svojimi 93. leti suvereno tekmoval v obeh disciplinah.

Od 20. do 24. marca bo v ZDA (Big sky resort) potekalo svetovno prvenstvo, žal brez slovenske udeležbe, v aprilu pa bo zaključna tekma svetovnega pokala v francoskem Serre Chevalier-ju.

Komentarji

Oddajte svoj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.

Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!



Pozabljeno geslo?

 

torek
19.06.2018
14°C / 31°C
sreda
20.06.2018
15°C / 32°C
četrtek
21.06.2018
17°C / 32°C