USPEŠNA IZVEDBA PRVEGA VZPONA NA POREZEN

Ponedeljek, 01. avgust 2022

V soboto, 30. julija, je potekala prva tekaško-pohodniška prireditev Vzpon na Porezen. Prijavilo se je 79 tekačev in tekačic, pridružilo pa se jim je tudi 6 pohodnikov in pohodnic. Šlo je za zahtevno različico gorskega teka, saj so tekači morali premagati 7,4 kilometra dolgo traso in se povzpeti več kot 1300 metrov. Je imela pa prva izvedba teka poseben pomen, saj uradni čas teka iz Cerknega do vrha Porezna še ni bil izmerjen.

Na koncu sta na prvi izvedbi teka zmagala David Vogrin in Lucija Krkoč. Kamničan David Vogrin je uro ustavil pri 1,01.48 (eni uri, minuti in 48-sekundah), tek je na drugem mestu končal Marko Abram, na tretjem pa Simon Alič. Med žensko konkurenco je zmagala izkušena gorska tekačica Lucija Krkoč, ki je v cilj pritekla tudi s petim časom dneva, in sicer se je njena ura ustavila pri času 1,07.19. Drugo mesto si je pritekla Valerija Drašler, na tretje mesto pa se je uvrstila Anja Mikuž.