TINA IN MIHA SMRDEL ABSOLUTNA ZMAGOVALCA ČETRTE DIRKE SLOENDURO

Četrtek, 01. januar 1970

Včerajšnjo nedeljo je na Gorjancih potekala že četrta dirka v slovenskem kolesarskem pokalu SloEnduro, kjer je tekmovalo tudi 5 članov iz MBK Črni Vrh, 7 tekmovalcev Cerkljanskega kluba Pedal Racing Team, 4 tekmovalci iz ŠKTD Avče, 20 tekmovalcev iz Kamplc Racing team Ajdovščina in 17 tekmovalcev iz Kluba Črn trn Ajdovščina.

Na že drugi dirki zapored sta absolutno zmagala brat in sestra iz MBK Črni Vrh, Tina in Miha Smrdel. Mladincu Smrdelu se je na zmagovalnem odru, tako v skupni kategoriji kot v mladinski kategoriji U19, na drugem mestu pridružil klubski kolega Jernej Kavčič, Tini pa Maja Vojska prav tako na drugem mestu. Uspešno so z zahtevno preizkušnjo opravili tudi »Pedalovci«, najuspešnejši je bil najmlajši tekmovalec Žiga Munih, ki je v novi kategoriji za najmlajše U13 dosegel 2. mesto. Med Avčani je bil najbolj uspešen Jan Markič, ki je v elitni moški kategoriji osvojil 3. mesto. Kamplc je imel na zmagovalnem odru v kategoriji Master 1 dva predstavnika, Blaž Černigoj na prvem in Sebastjan Stres na drugem mestu. V kategoriji Master 2 je Marko Prosen zasedel 3. mesto, v najstarejši kategoriji pa je zmagal Martin Brus. Uspešni so bili tudi mladinci iz kluba Kamplc, ki so v svojih kategorijah dosegli sledeče rezultate: kategorija U15 Matija Ferjančič 2. mesto in Ian Laharnar 3. mesto, U17 Patrik Trošt 3. mesto ter U13 Jakob Praček 1. mesto in Izak Bizjak 3. mesto.

Časa za počitek ne bo veliko, saj tekmovalce že čez 14 dni čaka nova preizkušnja v Zagorju ob Savi.