ODLIČNI REZULTATI SLOVENSKIH SMUČARK SE NADALJUJEJO: PRIMORKI ZAENKRAT KAŽETA ODLIČNO PRIPRAVLJENOST

Ponedeljek, 22. november 2021

Minuli vikend sta na smučarskem prizorišču v Leviju potekali dve slalomski tekmi za točke svetovnega pokala. Na obeh tekmah je slavila Slovakinja Petra Vlhova pred ameriško smučarko Mikaelo Shiffrin, tretje mesto pa je na obeh slalomih osvojila nemka Lena Durr.
Tudi slovenski tabor se je na uvodni tekmi slaloma na severu Evrope pripravil zelo dobro, predvsem Primorki Ana Bucik in Andreja Slokar sta dosegli krasne rezultate.

Na sobotni tekmi je tik pod odrom za zmagovalke, na četrtem mestu, pristala Andreja Slokar, z nekoliko slabšima vožnjama pa je v nedeljo osvojila 15. mesto. V nedeljo je najboljši rezultat na slalomih v Leviju osvojila Ana Bucik, in sicer sedmo mesto. Ana Bucik je v soboto osvojila 11. mesto, na obeh tekmah pa je bila zadovoljna predvsem s svojima drugima vožnjama. Neja Dvornik je osvojila 16. in 19. mesto in glede na to, da sta njeni izhodiščni startni številki 58 in 57, je uvrstitev v finale in končna uverstitev odličen dosežek. Smučarka Meta Hrovat je v soboto odstopila, je pa v nedeljo osvojila 17. mesto in tako prišla do svoje druge slalomske uvrstitve po skoraj enem letu.

Smučarke se sedaj odpravljajo na drugo stran Atlantika, kjer bosta že 27. in 28. novembra na sporedu drugi ženski veleslalom in tretji ženski slalom letošnje sezone. Glede na nastope, ki so nam jih slovenske smučarke pripravile do sedaj, se že lahko veselimo vseh prihajajočih tekem.

Na fotografiji: Andreja Slokar // VIR: AP