ZMAGOVITI VIKEND ZA KK HIDRIA IN KK TERA TOLMIN

Ponedeljek, 18. oktober 2021

Članska ekipa KK Hidria v tekmah 3. slovenske košarkarske lige zahod v tej sezoni ne pozna poraza. Po zmagi na Vrhniki, je v soboto v domači Modri dvorani z visoko razliko premagala tudi ekipo Meteor Krvavec. Končni rezultat je bil 88:55 v korist idrijskih košarkarjev.

Idrijska članska košarkarska trdnjava trdnjava ostaja neosvojljiva. Članska ekipa KK Hidria se je s tremi zaporednimi zmagami tako zavihtela na sam vrh prvenstvene lestvice.

Naslednja tekma v okviru 3. slovenske košarkarske lige – zahod člansko moštvo KK Hidria čaka 30. oktobra, ko se bodo idrijski košarkarji v domači Modri dvorani pomerili z ekipo Plama-Pur iz Ilirske Bistrice.

Tudi članska košarkarska ekipa KK Tera Tolmin je ta konec tedna slavila. V sicer prigarani zmagi je z rezultatom 73:67 premagala člansko ekipo KK Pivka perutninarstvo.

»Tekmo smo začeli sproščeno in željni zmage. V drugi četrtini so nas igralci Pivke ujeli in izenačili rezultat. Tekma je bila napeta do konca, a smo v zadnjih minutah s podporo navijačev povedli in tekmo pripeljali do zmage, »je tekmo opisal igralec Matjaž Obleščak. Trener Sebastjan Maurič je ob koncu tekme čestital vsem igralcem za pomembno zmago, saj so, kot ugotavlja, pokazali pravi karakter in pravo borbo do zadnjega atoma moči; igrali so namreč brez treh obolelih igralcev. Pohvalil je tudi njihove zveste gledalce, saj so z bučnim navijanjem v zadnjih minutah ponesli tolminske košarkarje do zaslužene zmage, čestital pa je tudi igralcem Pivke za korektno in pošteno igro.

Naslednjo prvenstveno tekmo bo članska ekipa KK Tera Tolmin odigrala 23. oktobra v domači športni dvorani proti ekipi Opikar Evma Logatec.