TEJA TUŠAR SVETOVNA PODPRVAKINJA NA SVETOVNEM ŠOLSKEM PRVENSTVU

Ponedeljek, 13. september 2021

Te dni se v Beogradu odvija Svetovno šolsko prvenstvo v orientacijskem teku, ki je letos združeno tudi s Svetovnimi športnimi igrami do 15 let (ISF U15 World School Sport Games). Na prvenstvu sodeluje tudi uspešna slovenska odprava. Teja Tušar (Gimnazija Jurija Vege Idrija)  je na srednji razdalji osvojila srebro, Rok Bogataj (OŠ Cerkno) pa bron.

Med prvih 6 sta se na zmagovalni oder uvrstila še Nea Eržen in Božo Bizjak (oba OŠ Cerkno). Med selekcijskimi ekipami je sicer svetovna šolska prvakinja postala Katja Babič iz Vodic.

V prvo polovico uvrščenih so se uvrstili še Lana Mohorič (GJV Idrija), 12. mesto, ter Neža Obid in Špela Majdič (OŠ Cerkno), 14. in 15. mesto.

Na šolskih svetovnih prvenstvih smo doslej beležili največje uspehe tekmovalcev z Gimnazije Jurija Vege, pred 8. leti je v Italiji bronasto medaljo osvojil Peter Tušar – prvo na velikih mednarodnih tekmovanjih za Slovenijo v orientacijskem teku. Njegova sestra je danes letvico postavila še stopničko više, precej pričakovano pa se je z naslovom prvakinje okronala Katja Babič, trenutno najuspešnejša in najbolj perspektivna tekmovalka v Sloveniji. Naši tekmovalci in tekmovalke imajo še kar nekaj rezerve, naslednji preizkus pa jih čaka na dolgih progah.