IDRIJČANKA NINA VOLČINA ČLANICA ZMAGOVITE TROJICE

Ponedeljek, 23. avgust 2021

Slovenska ženska reprezentanca je zmagovalka 6. Mednarodnega turnirja "Žene v akciji" v srbskem Zemunu. Za najboljšo igralko turnirja je bila izbrana članica zmagovalne zasedbe Polona Zule.

Od petka do nedelje sta BK Altina Zemun in Balinarska zveza Srbije gostila šesto izvedbo Mednarodnega turnirja "Žene u akciji", na katerem so nastopile reprezentance Hrvaške, Črne Gore, Turčije, Rusije, Slovenije in Srbije ter klubski ekipi ŠB Čavle iz Hrvaške in Triglav iz Slovenije, za katerega so nastopile Petra Pivk Lukančič, Sonja Debevc in Eva Žerjal.

Slovenska reprezentanca je pod vodstvom selektorja Mihe Sodca nastopila v postavi Nina Volčina iz Idrije, Polona Zule iz Kočevja ter Rebecca Martulaš iz Pivke in se domov vrnila s kopico priznanj.

Polona Zule je osvojila prvo mesto v tekmovanju v natančnem zbijanju, v katerem je o zmagovalki odločala šele dodatna serija, v kateri je bila slovenska reprezentantka najbolj zbrana. Nina Volčina je bila z 38 točkami najboljša v hitrostnem zbijanju, Slovenke pa so osvojile še drugo mesto v igri dvojic, v kateri so po štirih zaporednih zmagah klonile šele v finalu proti Hrvaški. V skupinskem delu sta Volčina in Martullaš s 13:3 ugnali Srbijo, sledila je zmaga naveze Volčina - Zule proti Turčiji z 12:6, nato pa sta Martullaš in Zule z 12:5 premagali ŠB Čavle. V sobotnem polfinalu sta Volčina in Zule z 10:8 premagali domačo Srbijo, v finalu pa sta Volčina in Martulaš morali priznati premoč Hrvaški z 2:13.

Slovenski trio je v skupnem seštevku vseh disciplin prepričljivo osvojil prvo mesto in dvignil zmagovalni pokal, Polona Zule pa je bila izbrana za najboljšo igralko turnirja. Drugo mesto v skupnem seštevku je zasedla Turčija, tretje so bile Hrvatice, slovenski Triglav pa je tekmovanje zaključil na petem mestu.