KANALSKI ODBOJKARJI SE BORIJO ZA BRONASTO MEDALJO

Ponedeljek, 29. marec 2021

Moški finale 1. DOL se bo nadaljeval jutri, 30. marca, ko bo ACH Volley Ljubljana gostil Merkur Maribor. Na prvi tekmi v Mariboru so s 3:1 slavili Ljubljančani, ki bodo v svoji dvorani imeli priložnost za nov korak proti 17. zaporednemu, skupno pa že 18. naslovu. Vsa štiri medsebojna srečanja teh dveh moštev so se v letošnji sezoni končala po štirih nizih, na prvih dveh sta obe ekipi slavili na domačem terenu, na drugih pa sta se zmage veselili v gosteh. Tretji obračun bodo znova gostili Štajerci, ki lovijo svojo tretjo državno lovoriko, a termin tekme zaradi novih ukrepov v povezavi s Covid-19 še ni znan.

Odbojkarji iz Kanala se v zadnjih bojih potegujejo za 3. mesto z ekipo Calcit Volley iz Kamnika. Prvi dvoboj se je zgodil minuli vikend v Kanalu ob Soči, z rezultatom 0:3 so bili boljši Kamničani, ki so tako povedli v seriji tekem za 3. mesto v državnem prvenstvu.
Na začetku prvega niza sta bili obe ekipi zelo izenačeni, nato pa so Kamničani pokazali premoč - že pred končnico so si priigrali visoko vodstvo, ki ga do konca niza niso več izpustili iz rok. V drugem nizu so povedi Kanalci, nato je Kosmina z uspešnim napadom izenačil na 12:12, sledil je pobeg Kamničanov. Kanalci so se jim ponovno približali na 21:21 ter 23:23, sledilo je več zaključnih žog na obeh straneh mreže. Z asom Brulca so bili na koncu maratonskega niza srečnejši Kamničani, ki so povedli 0:2 v nizih. Obe ekipi sta bili nato tudi do polovice tretjega niza povsem izenačeni. Sledil je pobeg Kamničanov in ponovno izenačenje na 22:22. Hebda je z uspešnim napadom izkoristil drugo zaključno žogo za goste in poskrbel, da so Kanalci ostali na 23 točki.

Rade Dačović – trener Salonita Anhovo je tekmo komentiral tako: »Čestitke ekipi iz Kamnika za zmago. Mislim, da nam je zmanjkalo koncentracije v končnici nizov. Delali bomo naprej na fokusu in upam, da se nam bo zadeva obrestovala v Kamniku.«

Zaradi novih ukrepov zaradi covida-19 termin naslednje tekme še ni znan. V rednem delu so sicer vsa tri medsebojna srečanja zanesljivo dobili Kamničani, ki so Kanalcem prepustili le en niz.