TUDI OPLAST V ČETRTFINALE POKALA TERM OLIMIA

Ponedeljek, 29. marec 2021

Minuli vikend se je sklenila osmina finala pokala Terme Olimia, ki se igra 26. sezono. Napredovanje v četrtfinale so si zagotovili FK Dobovec, FC Hiša daril Ptuj, FC Litija, FC Bronx, FK Siliko, ŠD Mlinše, KMN Meteorplast in tudi KMN Oplast iz Kobarida.

Uvodoma so si napredovanje zagotovili igralci Hiše daril Ptuj, ki so v Sodražici s 3:0 porazili domačega drugoligaša. V enem od treh prvoligaških obračunih je Siliko slavil v Dobrepolju, 2:7 je bilo.
Med osem najboljših se je uvrstila tudi ekipa ŠD Mlinše, ki je v Ljutomeru tesno s 5:4 porazila domači KMN Tomaž Šic Bar.
Aktualni pokalni prvak Dobovec je gostoval v Sevnici in zanesljivo zmagal z 0:4.
Napredovanje v četrtfinale si je v 2. polčasu zagotovila tudi Litija, ki ji je bilo 12 minut 2. dela dovolj za potrditev zmage. Litija je v 32. minuti povedla do končnega rezultata 4:6.
KMN Benedikt je bil na pragu presenečenja, saj je v 24. minuti povedel 3:1 proti prvoligaškemu Bronxu, ki pa je do konca rednega dela z zadetkoma Nika Zajca izsilil 6-metrovke. 12:13 je bilo na koncu po maratonskem izvajanju kazenskih strelov, četrtfinala so se razveselili igralci Bronxa.
V četrtfinalu je tudi KMN Meteorplast, ki je s 4:5 dobil tekmo v Postojni.

Preverimo še, kako je šlo kobariškemu Oplastu, ki se je moral kar potruditi, da je prišel med osem najboljših v pokalu. To mu je uspelo v Ajdovščini, kjer je s 4:3 premagal domače Kixe. Gostje iz Kobarida so po avtogolu in zadetku Andreja Mohoriča v 8. minuti povedli 0:2. Sledila je domača delna serija, Jan Žnidarčič je dosegel dva gola, Goran Petković pa enega, v 24. minuti pa 3:2 za varovance trenerja Sandija Likarja. V nadaljevanju so gostje iz Kobarida, ki jih vodi trener Zoran Tesko, strnili vrste in slavili s 3:4, gola sta dosegla Nejc Kovačič in Rok Bešter.

Žreb četrtfinala za pokal Terme Olimia bo izveden danes, 29. marca, v prostorih NZS. Zaradi trenutnih zdravstvenih razmer ne bo prisotnih ali vabljenih klubov na žreb. V četrtfinalu bo o napredovanju odločala ena sama tekma.