V ZADNJEM KROGU 1. SFL KOBARIŠKI OPLAST Z REMIJEM

Ponedeljek, 25. januar 2021

V petek se je s 15. krogom nadaljeval pester program 1. slovenske futsal lige. V Kobaridu je pri Oplastu gostoval KMN Bronx Škofije. Oplast je na tekmo prišel po odmevni zmagi proti Siliku, tudi Bronx je teden dni pred tem porazil ŠD Mlinše. Kobarijci so sicer tokrat nastopili brez kaznovanega Anžeta Široka in poškodovanega Aljaža Kusterleta. Kljub oslabljeni ekipi so tekmo uspešno začeli in kmalu povedli z 2:0, v 9. minuti je najprej zadel Andrej Mohorič, v 16. pa še Dani Vulikič. Z avtogolom Mateja Mohoriča in golom Tilna Cupina pa je nato ekipa Bronx Škofije v 31. minuti izenačila na 2:2. Ekipi sta si razdelili točke in ostali na enakih mestih na lestvici kot pred tekmo – Bronx ostaja 4., Oplast pa na 7. mestu.

Preglejmo še ostalo dogajanje v ligi. V 15. krogu so se točk veselile tri domače ekipe, še eno srečanje pa se je končalo z remijem.
Dobovec je prišel do 15. zmage in tako še potrdil prvo mesto na lestvici, odpor Silika je tokrat strl v zadnjih osmih minutah tekme.
Derbi v Litiji med FC Litija in FK Hiša daril Ptuj je pripadel domačinu, 4:2 je bilo, to pa je bil tudi rezultat prvega polčasa. Litijani so odločilna zadetka dosegli v 18. in 20. minuti.
Domače zmage se je veselil tudi KMN Tomaž Šic bar, ki je doma s 4:3 strl ŠD Mlinše.
V Dobrepolju pa pravi praznik, razloga pa dva. Prvi že pred tekmo, ker so prvič zaigrali v novi dvorani. Razlog za drugo veselje pa sploh prva točka domačinov, v 40. minuti je za izenačenje 4:4 zabil Gal Škulj.

Prvenstvo se bo nadaljevalo v petek, 5. februarja, KMN Oplast se tokrat odpravlja v Zagorje, kjer  se bo pomeril s ŠD Mlinše.