NOVA ZMAGA ZA KK HIDRIA

Ponedeljek, 05. oktober 2020

Potem ko je članska ekipa Košarkarskega kluba Hidria na zadnji septembrski dan v okviru Pokala Spar brez večjih težav ugnala ekipo Cerknice, je ta konec tedna na domačem terenu v Modri dvorani zmagala tudi v drugi prvenstveni tekmi sezone, ki so jo letos prvič lahko odigrali pred domačimi gledalci. Odločilno prednost proti ekipi Janč iz Ljubljane si je priigrala že prvi polčas, saj so idrijski košarkarji v obrambi zaprli vse poti do svojega koša, v napadu pa bili izredno razpoloženi in inovativni. V drugem polčasu so le še nadzirali potek srečanja in na koncu zasluženo zmagali. Priložnost za igro so dobili vsi košarkarji, najbolj pa je bil tokrat razpoložen Simon Tratnik s kar 33 točkami.
Člansko ekipo v torek že čaka povratno srečanje Pokala Spar proti Cerknici. Srečanje bo potekalo brez gledalcev za zaklenjenimi vrati Modre dvorane.

V petek so odigrali prvo domačo tekmo tudi pionirji U15, ki so gladko odpravili ekipo Kopra Primorske modrih. Mnogo več dela so imeli v nedeljo v Novi Gorici, kjer so odigrali odlično tekmo in za točko (73:74) uspeli premagati ekipo Gorice A.

Sezono so uspešno pričeli tudi pionirji U13. Na tekmi v Modri dvorani so kljub zadržani igri uspeli premagati ekipo Kopra Primorske rumenih.

Piko na i uspešnemu vikendu pa so postavili še mladinci U19. V prvi tekmi sezone so po dramatični končnici v Pivki uspeli premagati domačine z rezultatom 59:64.