SALONIT OSTAL BREZ DRUGEGA ZAPOREDNEGA PRESENEČENJA

Sreda, 30. september 2020

Odbojkarjem Salonita Anhovo v državnem prvenstvu ni uspelo pripraviti še drugega zaporednega presenečenja v nekaj dneh. Potem ko so v soboto v svoji dvorani ugnali ACH Volley, so tokrat brez točk ostali pri Calcitu v Kamniku, kjer pa so se prav tako zelo dobro upirali favoritom.

Ne sicer v prvem nizu, ki so ga gladko izgubili, ampak v nadaljevanju. Drugega so rešili v svojo korist, odločilen pa je bil dramatičen, tretji. V njem so že zaostajali z 19:23, a štirimi zaporednimi točkami izenačili, nato ubranili še tri zaključne žoge, četrto pa so domači z asom Milosza Hebde vendarle izkoristili. Kot da bi Kanalcem to vzelo nekaj volje, v četrtem nizu niso bili več konkurenčni.

Statistično gledano so bili domači boljši v vseh elementih, v asih je bilo 9:4, v blokih 12:4, najboljši posameznik tekme pa je bil slovenski reprezentančni bloker Sašo Štalekar, ki je k zmagi prispeval 18 točk, pet z bloki, v napadu pa je bil 80 odstoten. Mitja Gasparini je dosegel štiri ase, Hebda tri, veliko težav pa je gostujočemu sprejemu povzročal tudi Jan Brulec. Pri gostih je najbolj ugajal Srb Marko Radosavljević, z 21 točkami je bil tudi najučinkovitejši igralec tekme. Odpovedal je korektor Matic Vrtovec, dobi je pet blokov, njegov napad pa je bil ob le treh točkah 21 odstoten.

Kamničani so se z zmago zavihteli na sam vrh prvenstvene razpredelnice, enako število točk pa ima tudi Panvita Pomgrad, ki je s 3:0 premagala Krko. Sam rezultat kaže na lahko delo, a to je daleč od resnice. Krka se je Sobočanom dobro upirala, vprašanje, kako bi se tekma končala, če bi Novomeščani izkoristili svoje priložnosti v prvem nizu. Vodili so že s 23:20 in 24:22, a nato so se jim zatresle roke. Nekaj napak in dva zaporedna bloka Jureta Laknerja so v prednost potisnili gostitelje, dokončno pa je bil za goste usoden blok Žana Bedrača.

V drugem nizu je Krka povsem popustila, na začetku tretjega prav tako, a po zaostanku tekmecev ni več ujela.

ACH Volley je še enkrat pokazal, da še ni v formi, kot bi se od njega pričakovalo. Po porazu v Kanalu je odigral še eno neprepričljivo tekmo, ki pa jo je dobil na izkušnje. Hoče so mu bile povsem enakovredne v vseh nizih, ob enemu dobljenemu so vse izgubile v končnici. Bile so blizu, da povedejo z 2:1, v tretjem nizu so zapravile zaključno žogo. Tudi v četrtem so še vodile z 18:17, potem pa so domači na servis Jana Pokeršnika osvojili pet zaporednih točk in vendarle prišli do težko priborjene zmage.