ŽIVAHNI ŠPORTNI KONEC TEDNA

Ponedeljek, 28. september 2020

Pester je bil minuli vikend na nogometnih zelenicah, v naslednjih trenutkih najprej preverjamo dogajanje v 3. SNL zahod. 7. krog je prinesel naslednje rezultate.

V Tolminu je gostovala ekipa Tinex Šenčur, v 53. minuti je Ervin Jogič zabil gol za rezulat 0:1, pri katerem je ostalo do konca, Tolminci pa so tako že drugič zapored ostali brez točk. Adria Miren je tokrat odšla na gostovanje v Grosuplje, kjer se je tekma končala z rezultatom 1:1. Šobec Lesce je nadigral Zagorje, na domačem igrišču so zmagali z rezultatom 5:0. V Kranju so se pomerili z ekipo iz Izole, zmagali so gosti, končni rezultat pa 1:2. Arol Škofja Loka se je odpravil na gostovanje v Ljubljano, ljubljanska Svoboda pa je bila premočna za Škofjeločane, razšli so se z rezultatom 4:2. V Vipavo je prišla tekmo odigrat Ilirija, ki še vedno ostaja nepremagana, gol, ki ga je za vipavce zabil Alen Keranović, ni bil dovolj za zmago, saj se je mreža Vipave zatresla dvakrat. Vipavci so sicer v sredo odigrali tudi izostalo tekmo 1. kroga, proti Kranju so izgubili z rezultatom 0:2. Včeraj se je na tekmo v Postojno odpravila ekipa Žiri, z rezultatom 1:0 so na koncu slavili postojnski nogometaši.

Preverimo stanje na lestvici.

7. krog je prinesel kar nekaj sprememb v vrhu lestice, čisto na vrhu sicer še vedno ostaja Ilirija, ki vodi z 19 točkami, na drugem mestu je s 16 točkami Postojna, s 15 točkami pa nato sledita ekipi Tinex Šenčur in Svoboda Ljubljana. Z drugim zaporednim porazom so Tolminci izgubili priložnost za nove točke in tako zdrsnili na 5. mesto. Fama Vipava ostaja na 8. mestu, Adria Miren na 9., Žiri na 13., Arol Škofja Loka pa na 12. mestu.
Prvi vikend v oktobru bo prinesel naslednje tekme:
Ekipa Škofje Loke odhaja v Šenčur, v Žiri prihaja Šobec Lesce, Vipava se bo pomerila z Adrio Miren, TKK Tolmin gosti Brinje Grosuplje, z Ilirijo se bo pomerila ekipa Postojne.

NOGOMET -  Primorska nogometna liga

Četrto kolo je prineslo prvi domači poraz članske ekipe ND Idrija. Ekipa Jadran Hrpelje-Kozina je v Idriji slavila z rezultatom 3:0.
Že od začetka so gostje pokazali, da tekma ne bo lahka. Na sredini igrišča so domačim onemogočali, da bi razvili svojo igro. Po nekaj napadih so že v peti minuti igre izsilili enajstmetrovko in prišli do hitrega vodstva. V prvem polčasu sta obe strani nekajkrat zapretili, a so domači prepogosto na sredini zapravili žogo, tako da so gostje ostali nevarnejši.
Ob polčasu je domači trener opravil kar tri menjave. V igro so vstopili Suban, Dermota in debitant Tine Pavšič. Idrijčani so takoj izboljšali igro na sredini, vendar je kljub temu nasprotnik prišel do povišanja vodstva. Idrija je po prejetem golu prevzela pobudo in pripravila nekaj lepih akciji, ki pa se žal niso zaključile z zadetkom. Jadran je v zaključku tekme izkoristil še eno priložnost in tako prišel do zaslužene zmage z 3:0.

KOŠARKA - 3. SKL zahod
Kot smo prejšnji teden poročali v športnih oddajah, se je minuli vikend začela nova sezona 3. slovenske košarkarske lige zahod. Zahodni del lige sestavlja 12 ekip, med njimi so Hidria iz Idrije, TKK Tolmin in Ajdovščina.

V Tolmin je prišla tekmo odigrat ekipa Plama pur iz Ilirske Bistrice. Tolminci so tekmo proti favoriziranim gostom iz Ilirske Bistrice pričeli s trdo obrambo in učinkovitim napadom, saj so skozi celotno prvo četrtino bili v prednosti in jo tudi dobili z 22:18. Sredi druge četrtine pri rezultatu 29:30 so gostje zaigrali mnogo bolje v obrambi, v napadu pa so kaznovali vsako napako domačih igralcev, naredili delni rezultat 4:26 in zasluženo odšli na polčas z visoko prednostjo 33:56. V drugem polčasu so gostje razliko le še povečevali – največ v 35. minuti, ko je bilo na semaforju že 42:84. Po minuti odmora na zahtevo domačega trenerja so domačini s serijo 20:2 le nekoliko omilili visok poraz. Končni rezultat je bil 62:86. Tolmince v torek čaka pokalna tekma proti Portorožu, v soboto pa prvenstvena tekma proti Vrhniki. Obe tekmi bosta potekali v tolminski športni dvorani.
Ajdovski košarkarji so se na prvi tekmi sezone pomerili z ekipo Pivka Perutninarstvo in izgubili z rezultatom 77:89.

Članska ekipa Košarkarskega kluba Hidrie je že na prvem srečanju nove sezone uspela vknjižiti prvo zmago. Na gostujočem terenu so skozi celotno srečanje nazdirali potek tekme in zasluženo slavili z rezultatom 61:79. Člani so z zmago na Vrhniki potrdili visoka pričakovanja pred novo sezono. Na novo sestavljena ekipa je delovala zelo homogeno in z dopadljivo igro preskočila prvo oviro v sezoni. Pohvaliti velja prav vse igralce trenerja Kolmana, ki jih med tednom čaka pokalna tekma v Cerknici v soboto pa še prva domača prvenstvena tekma.
Uvodna članska tekma nove sezone na Vrhniki je bila odigrana za zaprtimi vrati, idrijske košarkarje pa bodo zvesti navijači lahko prvič na delu videli prihodnjo soboto v Modri dvorani, ko v goste prihaja ekipa Janč iz Ljubljane.

Pa še k mlajšim košarkašicam.
Tudi dekleta ŽKD Tolmin so odigrale prvo prvenstveno tekmo v Pivki in zabeležile prvo zmago proti ekipi Pivka Perutninarstvo – rezultat je bil 41:58.

Futsal – 1. SFL

Oplast Kobarid je v petek gostil ekipo FK Siliko. V Oplastu  je bilo pred sezono narejenih nekaj strateških potez, ekipa je prenovljena, po dveh krogih pa so se s polovičnim plenom – po porazu proti Dobovcu je prišla zmaga proti KMN Tomaž – pomerili še proti ekipi Siliko. Trener Zoran Tesko je pred tekmo priznal, da ima kar nekaj težav, bolezni in poškodbe so mu načele ekipo: Dražen Žarič ne trenira dva tedna, poškodovan je Jure Uršič. Težave ima Aljaž Kusterle. „Ne treniramo najboljše,“ je dejal Tesko, ki se zaveda vseh objektivnih dejavnikov, ki vplivajo na razvoj ekipe. Tekma se je vseeno končala z izenačenjem 1:1 – oba gola sta padla že v prvih minutah, za Oplast je zadel Jure Uršič, za Siliko Tod Ciuha. Še z eno pridobljeno točko se je Oplast po tretjem krogu povzpel na 5. mesto lestvice.

Odbojka

V 2. krogu Sportklub 1.A Ddržavne odbojkarske lige za moške sta se srečali ekipi Salonit Anhovo in ACH Volley. Z rezultatom 3:1 so bili boljši domači odbojkarji, ki so tako dosegli drugo zmago v državnem prvenstvu.

AD Posočje

Pretekli vikend, 26. in 27. septembra, je v Mariboru potekalo Prvenstvo Slovenije za atlete do 12. oz. 14. leta starosti. Atleti Atletskega društva Posočje imajo movega prvaka. V skoku v višino je blestel Nik Črv in zmagal s skokom 156 cm. Podprvak v skoku v daljino je postal Martin Leban, ki je preskočil 532 cm. Uspešne nastope v tekih in skokih sta prikazali še Lea Kenda Drekonja in Adrijana Leban.