SMARTSLAM SLAVIL V IDRIJI

Ponedeljek, 20. julij 2020

Idrijski športni park Stanka Bloudka je v soboto gostil četrti kvalifikacijski turnir državnega prvenstva v košarki 3x3 in turnir 3na3 u Idr’ji.

V članski konkurenci državnega turnirja si je zmago priigrala ekipa Smartslam, pred Ljubljano-center na drugem in Ljubljano-east na tretjem mestu.

V kategoriji fantov do 23 let se je zmage veselila zasedba Ljubljana east U23, druga je bila ekipa Time for Donna respect D name in tretja Delavnca.

Med fanti do 17 let je slavila ekipa Dolenjci, Rogaška 3x3 se je uvrstila na drugo in Veterani 03 na tretje mesto.

Med dekleti U17 je zmago odnesla ekipa Mi4, košarkarice v zasedbi Bratje so priigrale drugo, Jufke pa tretje mesto.

Pri najmlajših fantih, ki so igrali v kategoriji U14, so bili najbolj uspešni koišarkarji iz ekipe Masa, na odlično drugo mesto se je uvrstila ekipa Idrija Tolmin, na tretje pa posadka Šentjur Tajfun. V kategoriji rekreativcev so na najvišjo stopničko stopili košarkarji Supersonicsa, stopničko nižje ekipa T3XM, na tretjo pa Vrani Vransko.

Peti in hkrati zadnji kvalifikacijski turnir državnega prvenstva bo 1. avgusta v Mariboru.

Na turnirju 3na3 u Idr'ji, ki ga je v soboto prav tako gostil športni park Stanko Bloudek v Idriji pa je slavila ekipa Sntntn, ki je v finalu premagala ekipo Migrena.

Sicer pa so organizatorji poleg obeh turnirjev poskrbeli tudi za zabavne preizkušnje v košarkarskem duhu, ki so se jih poleg igralcev lahko udeležili tudi gledalci. Največ zanimanja je poželo že tradicionalno tekmovanje Šut za pršut, v katerem se je pomerilo skupno kar 87 igralcev in gledalcev. Zmagovalec in dobitnik pršuta pa ni bil košarkar, ampak nogometaš NK Domžale Dario Kolobarić.