JERNEJ ŠPALIR (POSOČJE TOLMIN) ZMAGOVALEC

Ponedeljek, 18. november 2019
V organizaciji Športnega društva Žiri in Poljane nad Škofjo Loko je bil v soboto,16.novembra letos v restavraciji »Sklednik« v Žireh odigran 7.letošnji šahovski turnir posameznikov pokala Poljanske doline MINERVO 2019.

Turnirja, ki je potekal v hitropoteznem šahu po švicarskem sistemu devetih krogov, se je udeležilo 34 šahistov in šahistk iz 12 slovenskih šahovskih društev in klubov. Med udeleženci  so bili šahisti z mednarodnimi naslovi kot tudi mladi ljubitelji šaha, ki šele spoznavajo ples šahovskih figur po črno-belih poljih.

Po zanimivih in izenačenih več kot štiriurnih borbah je prvo mesto osvojil mojster FIDE Jernej Špalir član Posočja Tolmin, ki je zbral 7,5 točk, enako število točk je imel tudi drugo uvrščeni mednarodni mojster Gal Drnovšek (Kranj), tretji je bil Silvo Simončič (Kranj) s 7 točkami.
Med šestimi šahisti Idrijskega Kolektorja je bil najbolje uvrščen Matej Ušeničnik na 12 mestu, na 13.mestu Silvo Kovač, ki je skupaj s Persoglio in Likarjem zbral 4,5 točk.

Najboljše šahiste so organizatorji nagradili. Zadnji 8.šahovski turnir pokala Poljanske doline MINERVO 2019 bo sredi decembra letos odigran v Škofji Loki.

Na letošnjih turnirjih pokala Poljanske doline sodeluje več kot 100 šahistov, kar je lepo priznanje organizatorjem, ki prispevajo k popularizaciji šahovske igre v tem delu Slovenije. To je v pozdravnem nagovoru šahistom in organizatorjem  poudaril dr. Milan Brglez, predsednik  Šahovske zveze Slovenije in evropski poslanec.