LEON MAZI BREZ KONKURENCE

Nedelja, 18. november 2018

Športno društvo Poljane je  v sodelovanju s Šahovskim klubom „Kolektor“ včeraj v Žireh pripravilo 7.šahovski turnir  posameznikov.  letošnjega ciklusa za pokal Poljanske doline MINERVO., ki je bil obenem tudi odigran v sklopu akcije „Slovenija šahira -Gorenjka matira“ . Na  turnirju v hitropoteznem šahu šahu, ki je potekal po švicarskem sistemu devetih krogov, je sodelovalo 31  šahistov iz 12 slovenskih šahovskih društev in klubov.

Prvi favorit turnirja in že trikratni zmagovalec mednarodni mojster Leon Mazi tokrat ni imel konkurence in je prepričljivo zmagal s prednostjo dveh točk pred drugouvrščenim FIDE mojstrom  Sergeyem Trussevichem  in mojstrskim kandidatom Blažem Kosmačem.
Najboljši domači šahist je bil Matej Ušeničnik na 5.mestu, Silvo Kovač  je bil na 6.mestu in je tudi najboljši v konkurenci senjorjev nad 60 let. Mednarodni mojster Leon Mazi si je z zmago še utrdil vodstvo na absolutni lestvici med 85 šahisti.
Naslednji  zaključni 8. šahovski  turnir za pokal Poljanske doline bo 15.decembra letos v športni dvorani v Poljanah nad Škofjo loko.