ŠPORTNE NOVICE

Sobota, 29. oktober 2016

FUTSAL

V petem krogu 1. slovenske futsal lige je edini posoški predstavnik v tem tekmovanju, ekipa Oplast Kobarid, gostovala v Benediktu. Dolga pot, malce slabša forma in izredno motivirani domačini so botrovali remiju v Benediktu. Edina dva zadetka sta bila dosežena v zadnji četrtini tekme – Rok Buzeti je najprej poskrbel za domače veselje, točko je gostom priboril Aljaž Kusterle.

NOGOMET

V soboto se je na igrišču Na Logu v Tolminu odvila tekma 11. kroga 3. nogometne lige-zahod, na kateri so igralci Nogometnega kluba TKK Tolmin gostili ekipo Adria iz Mirna. Okoli 200 gledalcev je kljub slabemu vremenu uživalo v zanimivi tekmi, s številnimi zadetki. Prvega so Tolmincem dali gostje, a je Tine Kravanja zatem izenačil na 1:1. Mirenci so na to odgovorili s še enim zadetkom v začetku drugega polčasa, nato pa je sledila prava kanonada tolminskih golov, saj so do konca tekme zadeli še Tine Kravanja, Jaka Lapanja in Bine Kavčič. Končni rezultat je bil tako: 4:2 za Tolmince, ki so se z novimi tremi točkami trdno zasidrali na drugem mestu prvenstvene lestvice.

V tem tednu bodo Tolminci igrali v Izoli, 10. novembra pa bodo krstili prenovljeno igrišče na Brajdi.

KOŠARKA

Nadaljujemo s košarko. Članska ekipa Košarkarskega kluba Tera Tolmin je v soboto gostila Slovan.  Srečanje so bolje začeli gostje, ki so  dobili prvi dve četrtini, v tretji pa so Tolminci nekoliko bolj stopili na plin in tretji del igre dobili z 19:10. V zadnji četrtini je sledila dokaj izenačena igra in na koncu je zmagovalca odločil le en koš razlike, ki je bil v korist Slovana. Končni rezultat tekme je bil tako 54:56.

KOŠARKA U19

Po slabšem začetku in preveč raztreseni igri v napadu, je ekipa Idrije v osmi minuti vodila z rezultatom 13:7, sledila je gostujoča serija 0:8 in Tolminci so prvo četrtino dobili z 13:15. V drugi četrtini so tolminski fantje odlično odigrali v obrambi, v napadu pa jim met nikakor ni stekel, tako da so ob polčasu vodili z rezultatom 20:29. V drugem polčasu so Tolminci igrali toplo/hladno, ampak vseeno domačinom niso dovolili da bi se jim približali na manj kot 7 točk zaostanka (rezultat v 37 minuti 53:60). Zadnje tri minute so tekmo mirno in varno pripeljali do konca, zasluženo zmagali in zasedli prvo mesto v skupini. Končni rezultat je bil 55:67 za Tolmin.