DELOVNI NEZGODI, GOLJUFIJA PRI PREJEMU POŠTNEGA PAKETA

Četrtek, 29. maj 2025

Tatvina registrskih številk

Včeraj, 28. maja, so policisti Policijske postaje Nova Gorica obravnavali tatvino registrskih tablic na parkirišču v Ulici Gradnikove brigade v Novi Gorici. Na kraju je bilo ugotovljeno, da je neznanec včeraj dopoldne  ukradel obe registrski tablici z osebnega avtomobila. Po zaključku preiskave bo podana kazenska ovadba na Okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici. Prav tako je bilo ugotovljeno, da je bil v tem času poškodovan tudi prednji levi blatnik avtomobila s strani neznanega voznika. Policisti so spisali uradni zaznamek za zavarovalnico.

Delovni nezgodi na Goriškem in Ajdovskem


- Včeraj, 28. maja ob 13.30, so bili policisti Operativno-komunikacijskega centra PU Nova Gorica s strani Regijskega centra za obveščanje Nova Gorica obveščeni o delovni nezgodi v podjetju v Šempetru pri Gorici, kjer se je predvidoma huje poškodoval 56-letni delavec; ki mu je med delom delovni stroj (preša) poškodoval prste desne roke. Po nezgodi so poškodovanca z reševalnim vozilom odpeljali na nadaljnje zdravljenje v šempetrsko bolnišnico. O delovni nezgodi je Policija poleg pristojnih pravosodnih organov (preiskovalnega sodnika Okrožnega sodišča in okrožno državno tožilko v Novi Gorici) obvestila tudi pristojno delovno inšpekcijsko službo. Okoliščine nezgode policisti Policijske postaje Nova Gorica še preiskujejo.

- Prav tako so včeraj, 28. maja popoldne, prejeli obvestilo o delovni nezgodi v podjetju v Ajdovščini, kjer se je okoli 14. ure poškodovala 29-letna delavka, ki je med delom upravljala električni ročni paletni viličar.  Do nezgode je prišlo pri kupu večjem številu zloženih plastičnih palet, kjer je z viličarjem naložila zgornjo polovico le-teh in jih spustila proti tlom ter jih nameravala odpeljati. V nadaljevanju njenega manevra so se vilice električnega paletnega viličarja zataknile med preostale palete in ga prevrnile, zaradi česar je nanjo padlo več palet. Pri tem je utrpela predvidoma lahke telesne poškodbe, zdravniška pomoč ji je bila nudena v šempetrski bolnišnici. Policisti Policijske postaje Ajdovščina so tujo krivdo izključili in o dogodku obvestili delovno inšpekcijsko službo. O vseh ugotovitvah bo Policija pisno obvestila Okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici.

Obravnavani primer prevare pri prejemu poštnega paketa

Včeraj, 28. maja zjutraj, so bili policisti Policijske postaje Idrija s strani oškodovanke obveščeni o sumu kaznivega dejanja goljufije oz. prevare, povezane s prejemom paketa z zahtevano odkupnino. Po prvih zbranih podatkih je neznani storilec v torek, 27. maja z lažnim prikazovanjem, oškodovanko preslepil, da je navedena oseba po predhodnem obvestilu kurirja dostavne službe na paketomatu podjetja v Idriji prevzela paket naslovljen na njeno ime, čeprav tega paketa oškodovanka sploh ni naročila (v prejetem paketu je bila otroška majica). S tem nezakonitim ravnanjem jo je neznani storilec oškodoval za 42 evrov. Oškodovanka je odstopila od predloga za pregon navedenega kaznivega dejanja, o vseh ugotovitvah bo policija pisno seznanila Okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici.

V prometni nesreči II. kategorije v Šempetru pri Gorici lažje poškodovan 46-letni motorist


Včeraj, 28. maja ob 16.43, so policisti prejeli obvestilo o prometni nesreči II. kategorije na območju Šempetra pri Gorici, v kateri sta bila udeležena 46-letni voznik motornega kolesa in 23-letni voznik osebnega vozila. Na kraju je bilo ugotovljeno, da je bil vzrok prometne nezgode prekratka varnostna razdalja voznika motornega kolesa, ki je pri tem utrpel lahke telesne poškodbe. Zaradi odgovornosti za storitev prekrška po Zakonu o pravilih  cestnega prometa (razdalja med vozili, kršitev določil 44. člena ZPrCP) mu je bil izdan plačilni nalog.  

Na Tolminskem našli in odstranili nevarno najdbo iz časa druge svetovne vojne


Včeraj, 28. maja ob 16.35, je bila Policija s strani občanke obveščena o najdbi neeksplodiranega ubojnega sredstva (NUS) oz. ročne bombe iz časa druge svetovne vojne v naselju Drobočnik na Tolminskem. Na kraj so bili napoteni tolminski policisti, ki so kraj nevarne najdbe iz časa druge svetovne vojne ustrezno zavarovali. Kasneje so za omenjeno ročno granato oz. t.i. paradajzerico – podomačeno ime italijanskih ofenzivnih ročnih bomb (OTO Mod. 35), iz časa druge svetovne vojne poskrbeli pirotehniki civilne zaščite in jo odpeljali na uničenje.

Komentarji

Oddajte svoj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.

Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!



Pozabljeno geslo?

 

ponedeljek
02.06.2025
15°C / 28°C
torek
03.06.2025
16°C / 28°C
sreda
04.06.2025
15°C / 28°C