5. VZPON NA POREZEN V ZNAMENJU NOVEGA REKORDA PROGE

Ponedeljek, 27. julij 2026

Minuli konec tedna je bil uspešno izpeljan že 5. Vzpon na Porezen, ki je tudi letos privabil številne tekače, pohodnike in navijače. Na startu v Cerknem se je zbralo 61 tekačev, 13 tekačic in 13 pohodnikov, ki so v čudovitem gorskem okolju dokazali veliko vztrajnosti, športnega duha in ljubezni do gibanja.


V moški konkurenci je z izjemnim nastopom slavil Rok Bratina iz ŠD Nanos Podnanos, ki je zmagal s časom 52 minut in 59 sekund ter postavil nov rekord proge. Po tekmi je povedal, da je zmaga z rekordom lepo poplačilo za ves trud, vložen v priprave v preteklih tednih.


Izjava Rok Bratina


Drugo mesto je osvojil Timotej Bečan iz KGT Papež Kamnik, tretji pa je bil Luka Tavčar iz ŠD Tabor Žiri.


V ženski konkurenci je slavila Madeleine Whybrow s časom 1 ure, 16 minut in 46 sekund. Le 16 sekund za zmagovalko je zaostala drugouvrščena Rebeka Petrovčič iz Atletskega kluba Pivka, tretje mesto pa je osvojila Mihaela Tušar iz ŠD Nanos Podnanos s časom 1 ure, 23 minut in 6 sekund.

Med pohodniki je bil najhitrejši Gorazd Petkovšek iz ŠD Metrel, ki je na Porezen prispel v času 1 ure, 26 minut in 46 sekund. Med pohodnicami pa je bila najhitrejša Majda Rojc s časom 1 ure, 44 minut in 4 sekunde.
Organizatorji se zahvaljujejo vsem tekmovalcem, pohodnikom, prostovoljcem, sponzorjem in obiskovalcem, ki so s svojo prisotnostjo in podporo soustvarili odlično vzdušje ter prispevali k uspešni izvedbi letošnjega dogodka.

FOTO: Arhiv prireditve

Komentarji

Oddajte svoj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.

Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!



Pozabljeno geslo?

 

nedelja
07.12.2025
3°C / 15°C
ponedeljek
08.12.2025
2°C / 16°C
torek
09.12.2025
2°C / 14°C