V športnem parku Tiha dolina na Predmeji bodo letošnje zimske počitnice posebne. V tamkajšnjem šotoru je namreč danes zaživelo drsališče. Skoraj 500 kvadratnih metrov velika ledena površina ponuja izjemne možnosti za kvalitetno preživljanje počitniških dni. V kolikor se bodo temperature v prihodnjih dneh dovolj spustile, bodo uredili tudi sankališče in deželo ledenih mož.
Šotor v športnem parku Tiha dolina, ki se nahaja na 900 metrih nadmorske višine, je bil v zimskem času prazen. Zaradi svoje prostornosti ga je težko ogreti, zato v hladnejših mesecih ni primeren za številne športne dejavnosti. So pa takšne razmere odlične za izvajanje zimskih športov. Člani Društva Gora, ki upravlja objekt, so tako prišli na idejo, da bi v njem uredili drsališče. To je svoja vrata odprlo včeraj, tik pred začetkom zimskih počitnic. Kot je pojasnil podžupan Občine Ajdovščina Mitja Tripković, odločitev ni bila naključna, saj občina želi otrokom in mladim omogočiti aktivno preživljanje prostega časa med počitnicami, gibanje na svežem zraku ter druženje z vrstniki. Drsališče so ob otvoritvi že preizkusili učenci Osnovne šole Otlica.

V času zimskih
počitnic, vse do 22. februarja, bo drsališče obratovalo vsak dan
med 12. in 20. uro. Po tem obdobju bo odprto ob koncih tedna vse do
konca marca. Ob petkih bo na voljo od 14. do 24. ure, ob sobotah in
nedeljah pa od 12. do 20. ure. Izposoja drsalk bo stala 3 evre,
brezplačno pa bodo na razpolago tudi pripomočki, ki bodo pomagali
manj izkušenim drsalcem pri prvih korakih na ledu.
V Društvu
Gora pod vodstvom predsednika Milka Barišića, kjer posebno
pozornost namenjajo promociji zimskih športov, pripravljajo tudi
pester spremljevalni program. Ob sobotnih dopoldnevih v marcu bo
organiziran tečaj drsanja, ob nedeljah trening curlinga, vsak petkov
večer v marcu pa bo za dodatno vzdušje skrbel DJ.
V društvu
razmišljajo še o dodatnih vsebinah, s katerimi bi obogatili
dogajanje v športnem parku Tiha dolina med zimskimi počitnicami. Če
bodo temperature konec tedna dovolj nizke, nameravajo umetno
zasnežiti del tamkajšnjega nogometnega igrišča ter ga preurediti
v sankališče in pravo deželo ledenih mož, kjer bodo obiskovalci
lahko izdelovali snežake.
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!