Simona Skočir
Voditeljica programa
Na Vojskem so v soboto, 21. junija, praznovali krajevni praznik. Ob tej priložnosti so se spomnili tragičnih dogodkov iz druge svetovne vojne, ko je bila leta 1943 vas požgana in sta bila ustreljena dva talca.
Letošnje praznovanje pa je bilo posvečeno tudi rojaku glasbeniku Ivanu Rijavcu ob 120.obletnici njegovega rojstva. Na pobudo njegove vnukinje Maje Tajnšek so bile v kulturnem programu predstavljene skladateljeve še neizvajane miniature. Maja Tanjšek jih je namreč odkrila med urejanjem Rijavčeve glasbene dediščine. Prvič so na odru dvorane doma krajanov in gasilcev zvenele strune koncertnega klavirja, kar je izvajanim skladbam dalo še posebno noto. Ob priznani glasbenici so nastopili še njeni učenci Rok Burnik, Manca Kržišnik in Veronika Rupnik. Spomine na pedagoga in predanega pevovodjo pa so obujali gostje Irena Kenk, Majda Lužnik in Cveto Koder. Članice Kulturnega društva Planika Renata Hvala, Mojca Magajna in Irena Hvala pa so prebirale zapise, zbrane v Kulturniškem lističu, izdanem v spomin na pomembnega rojaka.
Predsednica Krajevne skupnosti Vojsko Damjana Bončina pa je na slovesnosti podelila priznanje in pohvalo zaslužnima domačinoma. Branko Lapajne je prejel zahvalo za njegov izjemen trud za izboljšanje kakovosti življenja na vojskarski planoti. Ivanu Šinkovcu pa je bilo podeljeno priznanje za njegovo neutrudno, več kot štiri desetletja dolgo, predano delo na področju ljubiteljske kulture.
Irena Hvala
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!