Maja Petrovčič Rupnik
Voditeljica programa
V Gledališču Koper so v ponedeljek podelili primorske gledališke nagrade tantadruj, ki vsako leto opozorijo na izstopajoče gledališke in igralske dosežke pretekle sezone vseh treh primorskih profesionalnih gledališč – SNG Nova Gorica, Slovenskega stalnega gledališča Trst in Gledališča Koper.
Tantadruja za najboljšo predstavo v celoti je prejel ustvarjalni kolektiv avtorskega projekta 1973 v režiji Tomija Janežiča in produkciji SNG Nova Gorica.
Tantadruj za igralski dosežek je bil podeljen Anji Drnovšek za vlogo Olge v uprizoritvi Dnevi zavrženosti po romanu Elene Ferrante v režiji Tijane Zinajić in produkciji Gledališča Koper.
Tantadruja za nevidne dosežke, ki priznava presežke onkraj vidnega in pričakovanega, je prejel ustvarjalni kolektiv projekta Anhovo za izjemen družbenokritični angažma in vzpostavljanje skupnosti v režiji Žige Divjaka in produkciji SNG Nova Gorica.
Najvišje priznanje, tantadruja za življenjsko delo, pa je letos – prvič v zgodovini podeljevanja – prejel avtor glasbe: skladatelj in glasbenik Mirko Vuksanović.
V več kot tridesetletni karieri je ustvaril glasbo za več kot 150 gledaliških predstav, med njimi 60 v SNG Nova Gorica, 37 v Gledališču Koper in 7 v Slovenskem stalnem gledališču. Njegov glasbeni podpis nosijo tudi številne predstave drugih slovenskih gledališč ter filmski in televizijski projekti doma in v tujini.
Primož Božič
Naslovna fotografija: Ustvarjalna ekipa predstav 1973 in Anhovo. Vir: SNG Nova Gorica.
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!