Vanja Hvala
Voditeljica programa
Redni spremljevalci naše ponedeljkove športne rubrike že vedo, da se je letošnja odbojkarska sezona že končala, v velikem finalu sta se pomerila ACH Volley Ljubljana in Odbojkarski klub Alpacem Kanal, ki je s tremi finalnimi tekmami, kljub porazom, kronal izjemno prenovitveno sezono.
Pred kratkim, v minulem tednu, je novi selektor slovenske moške odbojkarske reprezentance Fabio Soli objavil razširjen seznam odbojkarskih reprezentantov, na katerem so si z dobrimi igrami mesto zagotovili tudi trije igralci Odbojkarskega kluba Alpacem, to so Dejan Vinčič, Vid Ranc in Grega Okroglič, ki je tovrstno povabilo dobil sploh prvič.
Stalni reprezentant, kanalski libero Jani Kovačič, ki že več let brani barve ljubljanskega ACH-ja, bo ob še nekaj drugih nosilcih igre prvi del reprezentančne sezone preskočil.
Gregor Jerončič, od začetka letošnje sezone trener Alpacema, bo sodeloval v Solijevem strokovnem štabu kot pomočnik glavnega trenerja. Slovenska vrsta bo celotne priprave opravila v Ljubljani, pred odhodom na uvodni turnir lige narodov v Braziliji pa bo odpotovala še v Turčijo, kjer bo odigrala pripravljalne tekme.
Prva tekma lige narodov je na sporedu čez natanko mesec dni, 12. junija bodo nasprotniki Slovencev kubanski odbojkarji.
V Kanalu medtem ne sedijo križem rok, objavili so že prvo okrepitev za novo sezono, na mestu korektorja se jim bo pridružil Jaka Sešek, 23-letni Ljubljančan, ki je začel v Odbojkarskem klubu Črnuče, nato zablestel pri ACH-ju, lani pa zaigral za i-Vent Maribor. Trenutno se tudi on mudi na pripravah članske reprezentance.
Tudi ženska odbojkarska reprezentanca se je v minulem tednu zbrala na pripravah, dekleta bodo reprezentančno sezono konec maja začele v Zlati evropski ligi, v kateri jih čakajo turnirji v Azerbajdžanu, na Portugalskem in v Sloveniji, medtem ko bo zaključni turnir gostila Švedska.
V začetku avgusta bodo najprej odigrale drugi del kvalifikacij za EuroVolley 2026 in v boju z Estonijo in Izraelom skušala potrditi svojo četrto uvrstitev na evropska prvenstva, konec avgusta pa jih čaka še zgodovinski prvi nastop na svetovnih prvenstvih.
Kljub nezavidljivim rezultatom so tri novogoriške odbojkarice dobile poziv za reprezentanco, med njimi blokerka Ajda Gornjec Hodnik, sprejemalka Žana Godec in novinka Polona Frelih v vlogi korektorice.
Poleg tega v starostni skupini do 16 let slovenske barve zastopa tudi Novogoričanka Nika Drožina, pomočnik trenerja Rok Knafelc pa se je kot selektor moške kadetske reprezentance uvrstil na evropsko prvenstvo. V ekipi imata sicer pomembno vlogo tudi dva odbojkarja mladinskih pogonov Alpacema André Berlot in Tilen Sirk.
Primož Božič
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!