Te dni je pri založbi Celjska Mohorjeva družba izšla druga pesniška zbirka Marka Pišljarja z naslovom Šepet križpotij. V Godoviču živeči pesnik v njej želi »slišati« stvarstvo, »občutiti« čas in ujeti odsev bližine (so)človeka, kar so tudi trije glavni motivi zbirke. V njejraziskuje svoja notranja doživljanja kot kot tudi razpotja časa in prostora, v katerem biva, in odmeve polpretekle zgodovine, ki puščajo rane v slovenskem narodnem telesu vse do dandanes. Pišljarjeve pesmi v Šepetu križpotij so lirično izpovedne, družbenokritične ali ekspresije iz narave; čeprav tematsko raznolike ponujajo bralcu pot do umiritve, zazrtja v lastno notranjost in k sočloveku ter jasnega pogleda na svet, ki ga obdaja.
Pred dnevi so Pišljarjevo novo pesniško zbirko predstavili v idrijski Galeriji Magazin in jo povezali s spominom na primarija Jožeta Felca, ki bi na dan predstavitve praznoval osebni praznik. Felca in Pišljarja namreč ni združevala le literarna ustvarjalnost, ampak tudi poklic psihiatra. Poleg Jožeta Faganela, tudi avtorja spremne besede, so pesmi interpretirali Alenka Höfferle Felc, Silvij Božič in sam avtor, o likovni podobi zbirke, ki avtonomno dopolnjuje pesniško besedo, pa je spregovoril slikar in kipar Peter Abram. Zbirka je uvrščena tudi na priporočilni seznam v projektu Primorci beremo 2025. Po predstavitvi se je Metka Rupnik z avtorjem Markom Pišljarjem pogovarjala o njegovih križpotjih v zbirki in življenju nasploh.
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!