ŠAHOVSKE NOVICE

Ponedeljek, 15. april 2024

5.POP TURNIR MLADIH V DESKLAH

IDRIJA - V dnevni sobi »Pr Golitu« je Šahovski klub »Kolektor« Idrija organiziral šahovski turnir posameznikov za mesec april. Šahovski turnir, udeležilo se ga je kar 16 šahistov iz Idrije, Spodnje Idrije in Žirov, je potekal po švicarskem sistemu 7. krogov. Turnir je bil izredno borben, saj se je le ena partije končala z remijem – neodločeno.

Po treh urah šahiranja sta Samo Bevk in Marijan Katarič zbrala vsak po 6 točk, vendar je po dodatnih kriterijih prvo mesto osvojil Marjan Katarič, s točko zaostanka je tretje mesto osvojil mladi Aleksej Rus. Nadaljnji vrstni red : Trček 4,5, B. Sedej, Kavčič Družinec in B. Vehar 4, Persoglia 3,5, Hadžič, M. Golob, Likar in N. Filipič 3, S. Vehar 2, D. Čižman 1 in A. Hrovat 0 točk.

Po štirih odigranih letošnjih turnirjih Kolektorja je med 18 šahisti v vodstvu Roman Trček (Žiri) 54 točk, slede : Katarič 53, B. Vehar 51, Rus 49, M. Kavčič 31, Hadžič 29, Likar 23, Persoglia 22, Družinec 20, B. Sedej in Bevk 18, M. Golob 12, S. Vehar 8, Gaber, Jež in Filipič 5, Čižman 2 in A. Horvat 1 točka.

2. PRIMORSKI OSNOVNOŠOLSKI POKAL V ŠAHU – 5. TURNIR

DESKLE – Na 5. turnirju 2.Primorskega osnovnošolskega pokal v šahu , ki je bil odigran v Osnovni šoli Deskle, v dobri organizaciji Šahovskega društva Posočje Tolmin, je sodelovalo 81 mladih šahistov in šahistk iz 28 šol.

Po 7.krogih borbenega turnirja je prepričljivo zmagal Anej Zlatolas (OŠ A. Ingoliča Spodnja Polskava), ki je zmagal v vseh sedmih partijah. S točko zaostanka sta 2. in 3. mesto delila Nejc Zagoršek (OŠ Šempas) in Nejc Gabršček (OŠ Deskle).

Mlada idrijska šahista Aleksej Rus je s 4,5 točkami osvojil 13. mesto in bil v skupini osnovnošolcev do 12 let na 4. mestu, Simon Vehar je bil s 4 točkami na 31. mestu in v skupini osnovnošolcev do 10 let na 4. mestu.

Mladi primorski osnovnošolci bodo letos odigrali še dva turnirja, prvega v Novi Gorici in drugega na Colu.