PROTI SLOVENSKI IZBRANI VRSTI PADLA TUDI ITALIJA

Petek, 02. februar 2024

Drugi tekmovalni dan kvalifikacijskega turnirja za Svetovno prvenstvo v Floorballu je v Škofji Loki postregel z novimi obračuni ampak enakimi zmagovalci kot včeraj. Reprezentanca Švice je s suverenim nastopom ugnala ekipo Belgije s končnim rezultatom 13:2, Slovenija pa je pred polno dvorano ponovno uprizorila spektakel in z rezultatom 11:2 ugnala reprezentanco Italije.

Italija je uvodoma Slovensko izbrano vrsto napadla prepričljivo in hitro ampak so Slovenci na vsak njihov napad našli odgovor. Led je kot prvi v 8 minuti z golom prebil Nejc Peklaj, nato pa so se fantje razigrali. Gole so v prvi tretjini prispevali še Blaž Kohne, Jaka Rous in ponovno še Nejc Peklaj, iz ničle pa so se premaknili tudi Italijani z golom Simona Cappeiella. Odlično predstavo so v drugi tretjini dopolnili Luka Podobnik, Gal Sardi in Robi Košir, v zadnji tretjini pa sta se med strelce zopet vpisala Nejc Peklaj in Gal Sardi, gol pa sta prispevala še Blaž Tomc in Anže Podobnik. Mrežo so v zadnji tretjini po več neuspešnih napadih vseeno zatresli tudi Italijani, ob izteku ure pa je bil končni rezultat 11:2.

Igralec tekme je tokrat s tremi goli postal Nejc Peklaj, ki je tekmo komentiral tako: "Svojo nalogo smo opravili, tako kot smo si jo zamislili. Vedeli smo, da želimo proti reprezentanci Italije zmagati, nihče pa ni pričakoval tako visoke zmage. Pred nami je dan počitka ter priprava na tekmo proti Belgiji, ki nas čaka v soboto."

Danes bo za slovensko reprezentanco dan počitka, med seboj pa bosta obračunali Italija in Belgija ter v večernem terminu še Švica in Danska.