SLOVENSKA REPREZENTANCA NA KRILIH POLNE DVORANE DO POMEMBNE ZMAGE

Četrtek, 01. februar 2024

Dvorana Poden v Škofji Loki je včeraj gostila prve tekme kvalifikacijskega turnirja za Svetovno prvenstvo v Floorballu. Uvodoma sta na parket stopili reprezentanci Italije in Švice. Slednja je upravičila sloves najboljše reprezentance na tem turnirju in s končnim rezultatom 16:2 prepričljivo ugnala svoje južne sosede. Reprezentanca Slovenije pa je na krilih polne dvorane presenetila na papirju favorizirane nasprotnike iz Danske. Z rezultatom 3:2 je domača reprezentanca v žep pospravili zelo pomembno zmago, že jutri pa jih bo na parketu izzivala reprezentanca Italije.

Dvorana Poden v Škofji Loki je včeraj gostila prve tekme kvalifikacijskega turnirja za Svetovno prvenstvo v Floorballu. Uvodoma sta na parket stopili reprezentanci Italije in Švice. Slednja je upravičila sloves najboljše reprezentance na tem turnirju in s končnim rezultatom 16:2 prepričljivo ugnala svoje južne sosede.

Reprezentanco Slovenije je v večerni tekmi čakal prvi na papirju favorizirani nasprotnik - reprezentanca Danske. Slovenska izbrana vrsta je uvodoma z odločeno in fokusirano tekmo Dancem dala vedeti, da bo vse prej kot lahek nasprotnik. Ob zapiranju obrambe in hitrih protinapadih je danska izbrana vrsta težko lovila ritem Slovencev - kot prvi je mrežo nasprotnikov v prvi tretjini za vodstvo Slovenije 1:0 zatresel Gašper Triler.
Domači ekipi je to vsekakor ulilo motivacije in fantje so se ob bučni podpori iz tribun pošteno razigrali. V drugi tretjini je za vodstvo 2:0 poskrbel Nejc Peklaj, trenutek nepazljivosti pa so izkoristili Danci in z golom Kalleja Tamminena zmanjšali slovensko prednost. V zadnji tretjini je tretji gol za Slovenijo prispeval Luka Peklaj, Danci pa jim z golom Pontusa Henriksena niso pustili mirno dihati.
Slovenska reprezentanca je za zadnjih nekaj minut igre zaprla svojo obrambo, v veliko pomoč pa jim je bil tudi razpoloženi vratar Tim Luznar, ki je bil z 16-timi obrambami 87% uspešen. Ob zaključni sireni je dvorana Poden skupaj z igralci ponorela, saj je že v prvem tekmovalnem dnevu dosegla pomembno zmago.

Za igralca tekme je bil z odlično igro izbran mladi Maj Oman, ki je po tekmi takole komentiral igro - "Na njih smo se dobro pripravili, vedeli smo da bodo težki nasprotniki, zato smo začeli defenzivno. Garali smo, za sabo smo imeli polno dvorano in splačalo se je."

Slovensko reprezentanco jutri čaka naslednji izziv - v dvorani Poden bodo ob 20. uri igrali proti reprezentanci Italije.