Neža Vončina
Voditeljica programa
Jutri se bodo v Novi Gorici pričeli letošnji Dnevi slovenskega turizma, osrednji strokovni dogodek v turizmu, ki ga v partnerstvu s Slovensko turistično organizacijo pripravljajo vse večje partnerske ustanove s področja turizma v Sloveniji. Osrednja tema letošnjega dogodka bodo umetna inteligenca in novi poslovni modeli v turizmu.
Tridnevni dogodek bo gostila družba Hit, vrsto spremljevalnih dogodkov pa pripravlja novogoriška občina, na njih pa bodo obiskovalcem predstavili turistično in gostinsko ponudbo Nove Gorice.
Osrednje dogajanje se bo odvijalo v torek, ko bosta potekala plenarno zasedanje in podelitev najvišjih priznanj s področja turizma.
Glavna tema dogodka bo umetna inteligenca, kateri bo posvečen letošnji IT Tour, ki bo potekal v sredo. Domači in tuji strokovnjaki ter predstavniki slovenske turistične panoge bodo predstavili možnosti uporabe umetne inteligence v turizmu, izzive, ki jih prinaša in primere dobrih praks.
je dejala Maja Pak, direktorica Slovenske turistične organizacije.
Z nadgradnjo produktov v turizmu omogoča tudi večjo konkurenčnost, turističnim ponudnikom pa prinaša tudi možnost stroškovne optimizacije in analize konkurence.
Sreda je nato namenjena IT-Touru, pogovorom in predavanjem s področja uporabe umetne inteligence v turizmu, ter strokovni delavnici JRE Akademija, izobraževanju s področja gostinstva.
Primož Božič
Naslovna fotografija: Novinarska konferenca. Vir: STA
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!