ND IDRIJA ZAKLJUČILI SEZONO NA TRETJEM MESTU

Ponedeljek, 22. maj 2023

Pretekli teden je bilo odigrano še zadnje srečanje letošnjega prvenstva EPNL. Idrija je z rezultatom 1:2 opravila tudi z ekipo Bistrc Irbisa in tako vknjižila novo zmago ter osvojila končno tretje mesto v letošnji sezoni. Idrijčani bodo obžalovali predvsem jesenski del sezone, v katerem so izgubili precej dragocenih točk v boju za sam vrh. Kot so zapisali v klubu je bilo igrišče v Podgradu res slabo pripravljeno in je oteževalo tekočo igro s hitrimi podajami. Idrija je vseeno takoj na začetku močno pritisnila in začela z obetavnimi napadi, a je tempo kmalu padel in tekma se je obrnila. Idrija je nadaljevala slabo, nasprotnik pa je prišel do nekaj priložnosti. V 33. minuti so gostitelji prišli do vodstva, Idrija pa je neuspešno lovila izenačenje. Med polčasom je trener Sašo Ogrič fante uspel dvigniti, saj so v drugem polčasu odigrali čisto drugačno tekmo. Z veliko več dinamike in borbenosti so najprej prišli do izenačenja. Bor Jereb je v 63. minuti najprej zadel z 11. metrov in rezultat poravnal na 1:1. Ponovno so do izraza prišle menjave, saj so vsi fantje, ki so vstopili iz klopi, nekoliko dvignili ritem in tako okrepili napadalno igro. Samo dobrih deset minut po izenačenju je Bor Jereb zadel še drugič in Idrijo popeljal v vodstvo z 1:2. Vse do konca srečanja je Idrija držala svoj tempo in srečanje končala z novo zmago, že sedmo v drugem delu prvenstva.