Simona Skočir
Voditeljica programa
Mestna knjižnica in čitalnica Idrija vas danes ob 18. uri vabi v Filmsko gledališče Idrija na multimedijsko projekcijo Andreja Vojeta imenovano POD MORJEM OKOLI SVETA. Na dogodku bo obiskovalce podvodni fotograf in snemalec Andrej Voje popeljal v čudoviti svet pod vodno gladino. Razkril bo skrivnosti potopljenih razbitin in popeljal med pisane koralne vrtove. Skupaj z njim se bomo podali v neskončno modrino in opazovali kite, delfine, mante in številne ribje jate. Razkril nam bo tudi, kako je iskal skrite bisere – drobna bitja, ki se skrivajo v zavetju koralnih grebenov. Od blizu bomo opazovali različne vrste morskih psov, na koncu pa nas čaka še veliko presenečenje.
Andrej Voje ima za seboj že več kot 1300 potopov, potapljal pa se je v vseh treh oceanih in morjih šestih kontinentov. Podvodni fotoaparat pa ga spremlja od prvih potopov, kasneje pa ga je nadomestila podvodna kamera. Andrej Voje je avtor več samostojnih fotografskih razstav v Sloveniji in v tujini. Sodeloval je na več tekmovanjih in festivalih podvodne fotografije, kjer je prejel tudi nekaj nagrad. Kot zunanji sodelavec je sodeloval z RTV Slovenija pri ustvarjanju oddaje Med valovi. Svoje podvodne dogodivščine je delil z bralci večine slovenskih revij in časopisov. Dve njegovi zgodbi je objavila tudi ugledna revija National Geographic. Med svojim raziskovanjem neskončnih modrin pa je na morskem dnu naletel tudi na čisto pravi gusarski zaklad. Kaj več pa boste izvedeli na današnjem dogodku.
Maja Vojska
Foto: Arhiv dogodka
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!