Jerca Poznič
Voditeljica programa
Rok Turk (Hyundai i20 rally2) je z zmago na reliju Soča, šesti postaji državnega prvenstva 2022, dirko pred koncem sezone dokončno potrdil naslov prvaka. Za Turka je letošnja lovorika že šesta zaporedna.
Turk je na soškem reliju, ki je v soboto zvečer in danes potekal v Bovcu ter okolici Kobarida, potreboval le tri točke, da bi veliko prednost v seštevku dokončno spremenil v naslov prvaka.
A kot glavni favorit je vozil na zmago ter status tudi upravičil. Tekmeci niso imeli pravih možnosti, dobil je vseh sedem hitrostnih preizkušenj in na koncu zmagal z minuto in 25 sekundami naskoka pred Markom Grossijem (Hyundai i20 R5). Tretji je bil Boštjan Logar (Škoda Fabia R5).
Tekmo je za Primorski val spremljal tudi Erik Logar, ki je ob koncu dirke Turka povabil pred mikrofon.
Foto: FB Rok Turk (Foto Modic)
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!