STARE RAZGLEDNICE IDRIJE, CERKNEGA, SP. IDRIJE IN ČRNEGA VRHA NA KOLEDARJU

Torek, 04. januar 2022

Ko se staro leto prevesi v novo, zamenjamo tudi naše koledarje. Naj bodo večji stenski in namizni ali majhni žepni koledarčki, vsi nam pomagajo, da se orientiramo med dnevi v letu in pogosto tudi, da si nanj pribeležimo obveznosti, ki jih ne smemo pozabiti opraviti. Nekateri koledarji pa so tudi motivno posebni. Enega takih je na prelomu koledarskega leta izdala idrijska knjižnica.


Mestna knjižnica in čitalnica Idrija je izdala svoj prvi koledar, ki ga krasijo fotografije starih razglednic vseh štirih krajev na Idrijskem in Cerkljanskem, torej Idrije, Cerknega, Spodnje Idrije in Črnega Vrha, kjer ima knjižnica svoje enote oziroma izposojevališča. 125 koledarjev bo knjižnica podarila svojim članom, ki so prebrali vsaj pet knjig v bralni akciji Primorci beremo, pričakujejo pa tudi druge člane, prijatelje knjižnice in starih podob krajev, da na elektronski naslov knjižnice izrazijo željo, da bi imeli svoj primerek koledarja.


Metka Rupnik

Foto: MKČ Idrija


 

Komentarji

Oddajte svoj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.

Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!



Pozabljeno geslo?

 

nedelja
07.12.2025
3°C / 15°C
ponedeljek
08.12.2025
2°C / 16°C
torek
09.12.2025
2°C / 14°C