Mojca Širec
Voditeljica programa
V Kinogledališču Tolmin bodo danes ob 18. uri odprli regijsko razstavo severnoprimorskih likovnih ustvarjalcev, ki bo v času odprtja tolminskega kinogledališča na ogled vse do 10. decembra. Silva Seljak, vodja območne izpostave JSKD Tolmin.
Izjava Silva Seljak 1
Izziv letošnje razstave Javnega sklada za kulturne dejavnosti je tako bil, kako z likovnimi sredstvi priklicati taktilne občutke oziroma kako s potezami in teksturo pri gledalcu ob opazovanju likovnega dela vzbuditi občutja tipnega. Na severnem Primorskem je strokovni izbor del opravila regijska selektorica, likovna kritičarka Nataša Kovšca in za razstavo izbrala 18 del iz območnih izpostav JSKD Ajdovščina, Idrija, Nova Gorica in Tolmin.
Izjava Silva Seljak 2
Likovnim ustvarjalcem so konec marca ponudili spletno izobraževanje, Janez Zalaznik in Robert Lozar pa sta pripravila tudi priročnik Videz tipnega. Lozar si bo sicer kot državni selektor regijsko razstavo v Tolminu tudi ogledal in naredil izbor za državno razstavo, ki bo prihodnje leto.
Kot še poudari Silva Seljak, je namen tovrstnih natečajev predvsem spodbujanje ljubiteljskih ustvarjalcev k iskanju novih likovnih rešitev ter predstavitev njihovih kvalitetnih likovnih del širši javnosti.
Simona Skočir
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!