Gaja Obid
Voditeljica programa
Danes je mednarodni dan muzejev, ko tudi Mestni muzej Idrija ponudi obiskovalcem brezplačen ogled objektov in zbirk, za katere skrbi. Današnji dan pa je za Mestni muzej Idrija oziroma za Cerkljanski muzej, ki sodi pod njegovo okrilje, poseben še zaradi nekega drugega dogodka. Skupina sodelavcev muzeja je namreč danes odpotovala na Hrvaško, v Krapino, kjer bodo nocoj v prostorih Muzeja krapinskih neandertalcev odprli potujočo razstavo partizanska bolnišnica Franja-skriti dragulj Evrope. S tem dva muzeja, nosilca znaka evropske kulturne dediščine, še krepita medsebojno sodelovanje. Program bo potekal pod sponzorstvom Veleposlaništva RS v Zagrebu.
Metka Rupnik je poklicala v Krapino, kjer je Milojka Magajne, avtorica razstave in vodja Cerkljanskega muzeja, koordinira postavitev razstave, ki jo bodo v prostorih krapinskega muzeja odprli ob 18.uri.
Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.
Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!