DRAŽBA UMETNIŠKIH DEL ZA BARBARO V HOTEDRŠICI

Torek, 26. november 2019

Jutri ob 18h bo v Hotedršici potekal poseben dogodek - dobrodelna razstava in dražba, v okviru projekta Cvetje za sv. Barbaro. Sredstva zbrana z dražbo umetniških del, bodo namenjena obnovi cerkve sv. Barbare na Ravniku.

Umetniška dela bodo na dan dražbe razstavljena v gostilni Turk, kjer boste lahko dali ponudbo in delo odkupili. Vsa dela so darovali slovenski in tuji umetniki ter ustvarjalci, ki so navdih črpali iz legend, okolice idilične cerkvice ali pa jih je navdihnila svetnica sama.


Dražbo bo otvorila umetnostna zgodovinarka in likovna kritičarka Anamarija Stibilj Šajn. Dogodek pa bo spremljal tudi kratek kulturni program.


Dela bodo prispevali ustvarjalci in umetniki iz praktično celotne Slovenije in celo Avstrije. Med domačimi, ki so darovali svoja dela pa lahko omenimo Alino Asberga Nabergoj iz Vipave, Lono Verlich iz Ajdovščine, Polono Lazar iz Rovt, Andreja Mivška iz Zavratca, iz Logatca Janeza Ovsca in Franca Musca, Rudija Skočirja iz Rovtarskih Žibrš, brata Luka Modica iz Vipavskega križa, iz domače Hotedršice pa so svoja dela darovale Darja Peklaj, Darinka Lapajne, Mirjam Perez Zelenc, Jožica Rupnik in Maja Brus.


Mirjam Debevc

Komentarji

Oddajte svoj komentar

Za komentiranje se morate prijaviti. Če še nimate uporabniškega računa, si lahko tega ustvarite brezplačno!

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Primorskega vala. Prosimo, da se pri komentiranju držite teme in ne uporabljate sovražnega govora.

Bodite prvi pri komentiranju novice, oddajte svoj komentar!



Pozabljeno geslo?

 

petek
11.07.2025
11°C / 26°C
sobota
12.07.2025
12°C / 27°C
nedelja
13.07.2025
12°C / 27°C