IDRIJSKI KOŠARKARJI UGNALI LOGATEC, TOLMINSKI PA JESENICE

Ponedeljek, 04. oktober 2021

Začela so se ligaška tekmovanja v novi košarkarski sezoni. Članska ekipa Košarkarskega kluba Hidria, ki jo še naprej vodi Gašper Kolman, je po dobrem mesecu dni priprav in ciklu pripravljalnih tekem zmagovito vstopila v novo tekmovalno sezono. Minulo soboto je ob lepo polnih tribunah domače Modre dvorane slavila proti prvemu nasprotniku letošnje sezone – ekipo Logatca.

Idrijski košarkarji so hitro zagospodarili na domačem terenu in gostom dali jasen signal, da jih zanima le zmaga. Sicer močno okrepljena ekipa Logatca je zdržala do polčasa, nato pa so igralci Hidrie dokončno zlomili tekmeca z rezultatom 77:45. Športno prireditev so z nastopom zaokrožile še odlične plesalke plesnega kluba Idrija.

Med tretjo in zadnjo četrtino tekme je bil v organizaciji Mitje Zelenca izveden zaključek dobrodelne akcije za olimpijski dres s podpisi vseh slovenskih reprezentatnov. Zlatka Sedej, mama Luke Rupnika, je izžrebala srečnega nagrajenca Srečka Gregorača. Nagrada je zagotovo šla v prave roke, kar so prepoznali tudi navijači lepo polnih tribun Modre dvorane in nagrajenca nagradili z bučnim aplavzom. Organizatorji dobrodelne akcije so se zahvalili vsem darovalcem sredstev, zahvala pa seveda gre tudi organizatorjem za odlično izvedbo dobrodelnega projekta.

Tudi košarkarji KK Tera Tolmin so na prvi tekmi nove sezone tretje košarkarske lige zahod zabeležili prvo zmago, saj so nasprotnike iz KK Jesenice gladko premagali z desetimi točkami razlike; rezultat je bil 86:76 za Tolmince.

"Kljub slabemu začetku tekme in vodstvu nasprotnika z 10:2 smo se uspeli zbrati in prvo četrtino dobili z 21:17. V drugi četrtini smo zaigrali še hitreje in prišli do prednosti 10 točk ob polčasu. Z našo hitro in agresivno igro smo nadaljevali tudi v drugem polčasu ter povedli že z 20 točkami razlike. Na koncu pa smo zmagali s 86:76. Čestitke celotnemu klubu za odlično odprto sezono," je po koncu tekme dogajanje na parketu komentiral Žiga Črv.

Janez Žbogar pa je po tekmi povedal: »Prva tekma v vsaki sezoni je nekaj posebnega. Tokrat še toliko bolj, saj že skoraj eno leto nismo odigrali uradne tekme. Zato je bila motivacija še toliko večja in to se je poznalo v naši igri. Začeli smo sicer nekoliko slabše, a že na polčas odšli z 10 točkami prednosti. Tudi ključne minute v začetku 3 četrtine smo odigrali tako, kot smo se dogovorili pred tekmo, ter s hitro in kolektivno igro zlomili nasprotnika. Sezono smo odprli na najboljši možen način, z zmago, imamo pa zagotovo še rezerve. Škoda za poškodbo Tomaža, saj je dokazal da je prava okrepitev, a zdaj bomo morali na naslednjih tekmah vsi dodati še malo več in upam, da se kmalu vrne na parket. Tolminci se bodo jutri na pokalni tekmi v Ljubljani pomerili z Jančami.