PRIMORJE ZNOVA NA PRVEM MESTO LESTVICE

Ponedeljek, 28. oktober 2019

Za nami je eden najbolj zanimivih vikendov v tretji ligi - zahod. Enajsti krog je postregel s prvim porazom ljubljanske Svobode v sezoni, kar je izkoristilo Primorje in znova skočilo na prvo mesto lestvice. Grosuplje je po porazu v preteklem krogu znova slavilo in zaključuje prvo trojico na vrhu.

Primorje je tokrat gostovalo v Kranju pri Savi, Tolminci so v športnem parku Brajda gostil Žirovce, Fama Vipava pa športne kolege z Bleda.

Tolminska zelenica je v soboto gostila ekipo NK Žiri. Domačini so zabeležili zmago in Žirovce poslali domov s tremi prejetimi zadetki. Vse zadetke je za NK TKK Tolmin prispeval Grega Debenjak, in sicer v 7., 33. in 83. minuti.

V Vipavi se je v nedeljo prav tako zaključilo z zmago domačinov. Fama Vipava, Bled Hirter - ena proti nič. Že v prvi minuti je zadel Domen Božič.

Tokratni obračunu kroga se je končal z zmago Primorja nad Savo iz Kranja. Primorje je na gostovanju v Stražišču pri Kranju »oddalo« dva gola, enega pa prejelo. Za Savo je zadel Aleksandar Bodiroža v 12. minuti, za Primorje pa Amel Džuzdanović v 40. in Jakob Kodermac v 92. minuti. Sava Kranj, Primorje - ena proti dva.

FUTSAL

Tekmovanja državne lige se sicer nadaljujejo v začetku novembra, konec tega tedna pa je bila na delu moška članska reprezentanca. Včeraj se je v Skopju z zmago proti Kosovu (7:1) uvrstila v elitni del kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2020. Tako izdatna zmaga je bila dovolj, da je Slovenija v kvalifikacijski skupini 2 zasedla 1. mesto ter si izborila boljše pozicije pred žrebom kvalifikacij za elitni del, ta bo igran januarja, žreb pa bo 7. novembra.

»Za nami je pričakovano težka in zahtevna tekma proti Kosovu, ki je bil čvrst v obrambi, kar nekaj težav nam je povzročal. Kot proti Severni Makedoniji nam je tudi to pot sprva pešala realizacija, a se je na koncu hvala bogu vse dobro izteklo. Kot prva ekipa turnirja smo napredovali v elitni del.«, je po tekmi povedal tolminec Kristijan Čujec.