SLOVENSKI POKAL V ČRNEM VRHU NAD IDRIJO

Ponedeljek, 01. julij 2019

Včeraj je Mountain bike klub Črni Vrh organiziral sedmo tekmo Slovenskega pokala v Črnem Vrhu nad Idrijo. Visoke temperature in prašna tehnična proga je kolesarjem zelo ustrezala saj so domači kolesarji dosegli še boljše uvrstitve kot običajno.

Kategorija U7 se je pomerila že ob 10h, kjer sta 1. in 3. mesto zasedla Tilen Rupnik in Patrik Gladek.

Sledil je štart kategorije U9. Po dolgem času se je na 1. mesto spet uvrstil Lan Rupnik, sledila pa sta mu Ožbej Lampe in Tine Mlakar. Pri deklicah pa je prvo svojo zmago osvojila Anika Mlečnik.

V kategoriji U13 sta prednost domačega terena unovčila Jernej Rudolf in Eva Terpin. Oba sta zmagala v svoji kategoriji, pri U15 pa je 2. mesto prikolesaril Marcel Gladek. Pri deklicah je Ivana Klemenčič zasedla 2. mesto. Tina Smrdel pa se je uvrstila na 3. mesto.

Sledil je štart veteranskih kategorij in ženskih kategorij. Pri veteranih 1 je zmagal Matjaž Budin, pri veteranih 2 pa je 2. mesto zasedel Robert Blaznik. Pri dekletih do 17 let je odlično nastopila Daša Mlakar. Zasluženo je zmagala.

V kategoriji U17 je na drugo mesto stopil Tine Jereb, za njim pa Miha Smrdel. Takoj za njim je v cilj prišel Nace Gnezda. Jure Rus pa se je v zadnjem krogu prebil na 5. mesto.

V kategoriji U19 je Jakob Klemenčič vodil od štarta do cilja in si z odlično vožnjo privozil še eno zmago. Jan Jereb se je izkazal s 5. mestom.

V kategoriji Elite je Miha Klemenčič zasedel 5. mesto v absolutni konkurenci ter 2. mesto v razvrstitvi mlajših kolesarjev U23.

Naslednja tekma Slovenskega pokala sledi šele v septembru. Najboljše kolesarje kategorije U23 in U19 pa čaka konec julija Evropsko prvenstvo v Brnu.

Preostali rezultati kolesarjev MBK Črni Vrh po kategorijah.