MEDNARODNI PLAVALNI MITING VERONIKA 2019

Ponedeljek, 01. julij 2019
V soboto, 29. junija je Plavalni klub Cerkno sodeloval na plavalnem tekmovanju v Kamniku. V močni mednarodni konkurenci se je zbralo 332 plavalcev iz Srbije, BIH in Slovenije, ki so se pomerili na razdaljah od 50 do 100 metrov.

100 metrske razdalje so se štele za finalne nastope, na krajši 50 metrski razdalji pa so potekala predtekmovanja. Osem plavalcev v posameznih kategorijah se je potem uvrstilo v popoldanske finalne nastope. V dopoldanskem delu sta drugo mesto osvojila Klara Močnik na 100m delfin in Janž Magajne na 100m hrbtno, Jonas Lapanje pa 3. mesto na 100m prosto.

V popoldanska finalna tekmovanja pa so se uvrstili naslednji plavalci: Jonas Lapanje, ki je postal zmagovalec v disciplini 50 m prsno, Janž Magajne je osvojil drugo mesto v disciplini 50m delfin in tretje na 50 m hrbtno, An Primožič je bil sedmi na 50 m prsno in 50 m prosto, Taja Primožič je bila šesta na 50 m hrbtno in sedma na 50 m prsno, Zala Močnik osma na 50m prsno, prav tako tudi Klara Močnik le na 50m delfin, Janja Lapanje pa je bila šesta na 50 m prsno.

Tjaša Močnik je odlično odplavala vse discipline in tudi odplavala manjkajoče norme za državno prvenstvo; navišjo uvrstitev je dosegla na 100 m hrbtno, kjer je osvojila deseto mesto. Tjaša Lahajnar je bila šesta na 100 m hrbtno. Tadej Zelenc in Tiana Lahajnar pa sta osvojila štirinajsti mesti na 50 m prsno.