ŠPORTNE NOVIČKE

Ponedeljek, 04. februar 2019

FUTSAL

Štirinajsti krog v 1. Slovenske futsal lige je postregel z rekordnim izkupičkom dosedanjega dela sezone. Oplast je s kar 16:0 premagal Benedikt. S petimi zadetki se je izkazal Aljaž Kusterle, dvakrat se je med strelce vpisal tudi vratar Nik Logar.

Prvo zmago v koledarskem letu 2019 so vknjižili Litijani, ki so po treh zaporednih porazih slavili v Sevnici in tako potrdili primat ob Savi. Z dvema goloma se je izkazal Borut Ručna, za napetost v zadnji minuti in pol pa je z znižanjem na 2:3 poskrbel David Bučar.

Mariborčani so bili tudi v četrto v tej sezoni boljši od Stripyja, 1:10 je bilo v Škofji Loki. Tri gole za vijolice je zabil nekdanji reprezentant Uroš Kroflič, domačo čast je s tretjim golom v sezoni rešil Urban Tavčar.

Ivančna Gorica je imela dovolj moči za en polčas, ki ga je tudi dobila proti Bronxu. Za vodstvo 2:1 sta zaslužna Tomaž Knep in Gašper Herman, v drugem polčasu pa so zagospodarili gostje. Pet golov je dosegel Nik Zajc, ki se je tako le še utrdil na 1. mestu lestvice strelcev.

Aktualni državni prvaki so s 7:1 ugnali Vrhničane, Žiga Čeh je dosegel tri zadetke.

KOŠARKA

13. kolo 3. Slovenske košarkarske lige je postreglo z nekaj zanimivimi primorskimi obračuni. V telovadnici tolminskega šolskega centra sta se na parketu pomerili ekipi Tolmine in Gorica. Z zmago v žepu so domov odšli gostje, ki so zmagali z rezultatom 77:64.

V Modri dvorani pa so si gledalci lahko ogledali obračun med Idrijo in ekipo Leone Ajdovščina. Prepričljivejši so bili domačini, ki so dosegli rezultati 66:61.