ODLIČNI USPEHI TOLMINSKIH ATLETOV NA ATLETSKEM POKALU SLOVENIJE

Ponedeljek, 09. oktober 2017

Pretekli vikend je v Novi Gorici potekalo še zadnje državno atletsko tekmovanje v tej sezoni - Atletski pokal Slovenije v posamičnem in ekipnem mnogoboju. Nastopilo je tudi 11 atletov Atletskega društva Posočje. Pomerili so se v četveroboju oz. disciplinah: tek na 60 m, met vortexa, skok v daljino in v teku na 300 oz. 600 metrov.

Ekipa deklic U14 za katero so nastopile Žana Sovdat, Neja Poljak, Lara Fortunat in Urša Kusterle je osvojila ekipno prvo mesto.

V konkurenci posameznic v kategoriji U14 je Žana Sovdat osvojila odlično 4. mesto.

Atletsko društvo Posočje ima tudi novo državno prvakinjo v posamični konkurenci. V kategoriji U12 je v izenačeni konkurenci naslov osvojila Ajda Sovdat.

Med dečki je najboljši rezultat v kategoriji U12 (8. mesto) dosegel Blaž Kragelj. V posameznih disciplinah sta odlično nastopila tudi Nejc Kragelj in standardno hitri Martin Leban. Ekipni uspeh so gradili še Teo Laharnar, Gaja Sovdat in Anuška Gruden.